Підземелля Львова: поблукаємо?

Мало не кожен будинок в старій частині міста має свою історію. Чим старіша споруда, тим більше таємниць вона приховує. Не дивиною є підземні ходи, що розмістилися під деякими будинками та храмами.

«Лише 10 відсотків підземель вдалося дослідити на сьогодні. Проте всі охочі можуть допомогти», – розповідає екскурсовод. Зробивши матеріальний внесок для потреб храму – одразу ж подумаєте Ви. Але він закінчує свою пропозицію жартом: «Ось в кутку стоять лопати, можете брати їх і приступати до роботи».

Останнім часом екскурсії мене не приваблюють – багато чого вже доводилося чути, читати або дізнаватися випадково про місце, яке збираєшся відвідати. Проте захотілось погуляти підземеллями Львова, а туди іноді просто так не пускають. Дівчина-адміністратор сказала, що екскурсію насправді не варто замовляти – висока ціна не виправдовує сподівань. Проте вона розповіла, в які будівлі варто зайти – мовляв, влаштуйте тур самостійно.

Отож, до Вашої уваги найкращі та найцікавіші підземелля Львова.

Підземелля костелу отців єзуїтів

Це залишки мурів ХІІІ ст. Тут представлені зразки побутових предметів та кераміки, а також фрески, що датуються XVII-XVIII ст. Цікава знахідка – саркофаг XVIII ст. з чудовим різьбленням. У ньому є отвір, зроблений зсередини, що дуже дивно. Як і те, що тут ніхто не був похований. Розповідають, що підземеллями й досі блукає привид Чорного монаха у пошуках своєї проданої душі.

Вхід безкоштовний та відкритий для відвідувачів щодня з 11:00 до 20:00. Необхідно лише залишити пожертву для храму в спеціальній скриньці. Тут проводять ще й нічні екскурсії. Перед тим як відвідати підземелля, необхідно звернутися в інформаційний центр, що знаходиться у храмі.

Підземелля Преображенської церкви

Ці – найбільші у цілому місті. Правда потрапити туди можна, на жаль, лише у складі екскурсійної групи (в рамках спеціального туру). Підземелля собору з’явилися у XIX ст. А ще тут колись існував орден, який викупляв християн з турецької неволі – тринітарії. Раніше в підземеллях відбувалися захоронення, які, на жаль, не збереглися до сьогодні. Проте є тут і своя «родзинка» – сліди кігтів диких звірів на стародавніх мурах. Ви зможете почути цікаву легенду про них.

Підземелля Домініканського монастиря

Найстаріші у Львові. Історики припускають, що це – залишки муру палацу самого князя Лева! Проте неможливо довести цей факт остаточно, і тому досі точаться постійні суперечки з цього приводу. Тут є зал катувань (точніше його копія) та келія монаха-відлюдника. А ще Ви почуєте не одну цікаву, таємничу і навіть комічну історію, пов’язану з підземеллями Домініканського монастиря.

Сюди можна без проблем потрапити щодня з вівторка по неділю. Екскурсії відбуваються декілька разів на день (11:00, 14:00, 17:00). Вартість вхідного квитка для дорослих, студентів та дітей – 20 та 10 грн. відповідно.

Підземелля монастиря бернардинів

Більшість підземель тут нерозчищені або зруйновані, проте можна потрапити у частину, розташовану під Музеєм ідей. У підземеллях зручно розташувалися музеї гутного скла та українського модернізму, вхід куди – безкоштовний. Вони приймають відвідувачів з 10:00 до 19:00 у будні та з 12:00 у вихідні.

Підземелля аптеки-музею

Це найдавніша аптека у місті, де є багато цікавих експонатів. Підземелля приготували сюрприз: тут – лабораторія вченого. Та ще й не простого вченого, а справжнісінького алхіміка! Вхід в музей – 15, 10 та 7 грн. для дорослих, студентів та дітей шкільного віку відповідно. Відчинено кожного дня з 10:00 до 17:00.

І трохи інформації для тих, хто вирішить замовити екскурсію:

Тривалість – від двох до трьох годин.

Вартість – 50-70 грн. з людини (включено вартість екскурсійного обслуговування та вхідних квитків у підземелля).

Вхід у деякі музеї та підземелля оплачується окремо.

Ціни можуть змінюватися. Більше інформації можна отримати в туристичних центрах міста.

Ми любимо загадкові місця. Можливо, Вам вони також сподобаються! Поділитеся враженнями, коли поблукаєте підземеллями Львова?

Джерело: weloveua.com/

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!