Чи не в усіх вінницьких спільнотах соцмереж нині обговорюють нетиповий вчинок вінницької дев’ятикласниці Марії Чикальської. Чотирнадцятирічна дівчинка впродовж двох днів прибрала територію в районі Бригантини, назбиравши близько 50 мішків сміття.
Про це повідомляє місцеве видання Vlasno.info.
Марія розповідає, що думки про велике прибирання виникли в неї після того, як з однокласниками вирішили відпочити на Бригантині, але навіть не змогли знайти жодної чистої ділянки.
«Я глянула на увесь цей бруд та безлад і вирішила, що з цим потрібно щось робити. Попри те, що дуже люблю поспати, наступного дня вже о шостій ранку я згрібала сміття у мішки», – розповідає дівчинка. Каже, що про свій задум не повідомляла нікому, тож виходила на прибирання рано-вранці, аби люди не дивилися, як то кажуть, косими поглядами.

«Я прибирала весь той бруд два дні, і лише після прибирання першого дня вирішила батькам та сестрі показати результати своєї роботи. Показала фото «до та після», і сім’я була відверто приємно здивована», – розповідає д Марія Чикальська.

Загалом Марія назбирала близько 50 мішків сміття. Зізнається, що знаходила від пластику та пляшок з-під алкоголю до дитячих підгузок та інших речей; і що зовсім неприємно за кимось прибирати.
« Це було важко і морально, і фізично. Тому мене дуже пригнічує, коли люди не цінують роботу двірників чи навіть висміюють їх. Насправді це дуже важка робота», – зауважує вінницька школярка.

Марія розповідає, що живе неподалік Бригантини і любить приходити туди, щоб полюбуватися природою, ще з дитинства любить подорожувати на велосипеді, малювати. Обожнює літературу, вважає себе творчою людиною і прагне пов’язати своє життя з якоюсь творчою професією.
Про прибирання Бригантини Марія написала пости у соцмережах, на що отримала безліч реакцій. Чимало людей були вдячні дівчині за такий вчинок, хоча зізнавалися, що самі на таку справу не наважилися б.

«Мені приємно і навіть незвично, що всі так позитивно відреагували, я розумію, що все це не даремно і знаю, що у Вінниці є багато таких свідомих людей. Я написала пост у соцмережах з фото «до та після». Я хотіла прибрати, але не хотіла мовчати, бо багато людей подумали б, що це прибрали якісь двірники, бо це їхній обов’язок, і продовжували б там смітити й надалі. А так, думаю, що вінничани замисляться перш, ніж викинути сміття, – з усмішкою розповідає Марія Чикальська.
Школярка зізнається, що дуже любить Вінницю і хоче, аби місто було чистим.

Джерело: zik.ua
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини
Дякуємо!





























![9ee3c3d-prybyrannia-brigantina-divchyna[1]](https://prolviv.com/wp-content/uploads/2017/07/9ee3c3d-prybyrannia-brigantina-divchyna1.jpg)