Цього разу ми пропонуємо 10 закладів від Костянтина Смолія – засновника кафе «Delicateka» у Львові. Одразу зазначимо, що свій заклад Костянтин Смолій не вносить у список, який, до речі, укладено, довільно.
«У запропонованому моєму топ-10 львівських ресторанів, я швидше зверну увагу читача на ті заклади, які чітко відповідають на питання «навіщо туди йти», у яких є якірний продукт і вони його готують, а не збирають з напівфабрикатів, куплених в супермаркеті, і розігрівають в мікрохвильовій печі. Ну, і звичайно, місця, у яких якість відповідає ціні. А ще я там регулярно буваю», – каже Костянтин Смолій.
1. Ресторан-пивоварня «Кумпель»
Я люблю, як кажуть в народі, «старий Кумпель», на площі Митній. Я живу неподалік і дуже часто, зустрічаючи гостей ввечері, поки не було «Делікатеки», водив їх туди. Насамперед тому, що ресторан працює 24/7. Але головне – там все чітко і добре. «Ось наше нами зварене пиво, ось наш борщик, ось ваш улюблений шніцель – завжди одного стандарту і завжди смачно». Присутній львівський флер, але не нарочито, тому ніщо не заважає всім навколо сконцентруватися на їжі.
Адреса: вул. Винниченка, 6.
2. Реберня «Під Арсеналом»
Заклад, який відкрився нещодавно. Якщо порахувати кількість місць, і уявити, що у абсолютної заповнюваності і одночасному замовленні головної страви, її безвідмовно повинен отримати кожен – стає зрозуміло, що колеги з «Фесту» (компанія-власник ресторану, – Ред.) продумали все до дрібниць. Це складно, це круто і це смачно.
Адреса: вул. Підвальна, 5.
3. Кав’ярня-кондитерська «Лігумінка»
Міська локальна кондитерська. Її власниця – вона ж головний майстер-кондитер, вигадник і відповідач за всі замовлення і бізнес, неймовірний фанатик своєї справи. Живе нею, у курсі всіх трендів і течій, пропонує відмінний асортимент. Рекомендую відвідати це місце. До речі, здебільшого сюди ходять львів’яни.
Адреса: пл. Івана Франка, 77.
4. «Театр пива». Пивоварня Правда
Я знаю всіх хлопців, які там варять пиво. Вони відповідають за свій продукт і готові постраждати за нього, у разі, якщо комусь захочеться його образити. Без перебільшення – це одна з найсучасніших і найтехнологічних приватних пивоварень України. Бездоганна якість, готовність до експериментів, прекрасний асортимент. Не буду підбирати слова, щоб описати щоденну вечірню атмосферу місця. Досить просто один раз прийти о сьомій, щоб зайняти найкращі місця, і в неї зануритися. Але в першу чергу, звичайно, продукт – пиво чудове.
Адреса: пл. Ринок, 32.
5. «Світ кави»
Саме через те, що існує це кафе, я не планую відкривати свою кав’ярню у центрі Львова. У цьому немає ніякого сенсу, якщо немає ідеї, як зробити свій продукт ще краще, бути у ньому ще більш компетентним і дати гостю те, чого не отримує у «Світі кави»!
Адреса: пл. Катедральна, 6.
6. Ресторан «Vintage Nouveau»
Мабуть, це єдиний ресторан авторської кухні, який я полюбив. По-перше, тому що краще познайомився з шеф-кухарем Юрою Ковриженком і оцінив його захопленість та постійне бажання розвиватися, а по-друге, тому що це єдине (!) у всьому місті місце, яке пропонує гостям хороші вина. Не бурду і середньостатичний набір мережевого магазину на розлив, а відібрані і підібрані до страв позиції.
Адреса: вул. Староєврейська, 25/27
7. «Хінкальня»
Класний формат міського кафе. Тут не треба нарікати на повільний сервіс, чекати особливої подачі. Сюди треба прийти за своїми (моїми) 5-6 штуками хінкалі з м’ясом і зеленню, з’їсти харчо, за все про все заплатити близько 70 грн і піти ситим та задоволеним.
Адреса: вул. Федорова, 14 та пр. Крива Липа, 1.
8. Ресторан «Tante Sophie»
Сусід «Делікатеки». Кожен день спостерігаю за ними у себе на літньому майданчику або роблю фото на їх фоні. Крім того, що це місце з найфотогенічнішим фасадом, це ще й прекрасний зразок небанальної монопродуктової концепції. Лагідно називаю її – «равликова». Відповідно, все тут про равлики, подачу і приготування. Дуже хвилювався за них спочатку, не хотів, щоби вони якось змінилися з часом. Добре, що відповідають своїм задумам і до сьогодні.
Адреса: вул. Друкарська, 6а.
9. Піцерія «Фелічіта»
Сюди за піцою. Це мережевий заклад родом з Луцька. Свого часу я був у цьому місті за контрактом, і тому знаю їх добре. Вважаю, піца може бути й кращою, але у Львові поки не з’явилася.
Адреса: пл. Міцкевича, 1.
10. «Tikithai» – стріт-фуд на Краківській
З тих пір, як вони, нарешті, перейшли на «живі» вокі, і почали готувати локшину, а не тримати бозна-що в мармитах, їм якось вдалося «закрити» моє постійне бажання з’їсти щось азіатське. Я дуже люблю і знаю цю кухню, а у місті пропозиції немає. Поки заходжу сюди. Сподіваюся, і мережа підтягне рівень, і Львів скоро порадує новими відкриттями з цією кулінарією.
Адреса: вул. Краківська, 4.
Водночас, на думку Костянтина Смолія Львову дуже бракує місць зі смачною їжею, міських кафе і таких, де можна спробувати щось «недомашнє», не як у бабусі, мами або «як в дитинстві».

«Наче нічого смачнішого не буває, – каже експерт. – Практично всі актуальні і потенційні ніші індустрії не зайняті, при уявній (на кожному куті) присутності закладу громадського харчування.
Такий поточний стан можна пояснювати безліччю причин, але, на мій погляд, ключових дві:
- лінь і тут же – низький рівень компетенції і залученості людей всіх професій (особливо кухарів) у справу, яка забирає у них більшу частину часу;
- нерозвинене приватне підприємництво в області виробництва продуктів харчування, як в секторі b2b (бізнес для бізнесу, – Ред.) так і b2c (бізнес для споживача, – Ред.). Про економічні складові мовчу. Вони завжди були, є і будуть».
Фото з офіційних сайтів закладів та сторінк у соцмережах
Підготувала Ганна Беловольченко
Джерело: Твоє Місто
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!