День вишиванки — всеукраїнське свято, ще одне нагадування про те, що кожному з нас треба берегти давні традиції створення та носіння українського етнічного одягу. Адже якщо вишиванка ще донедавна припадала порохом у шафах багатьох, то сьогодні це модний і стильний елемент одягу, який можна і варто носити не лише на свята, а й у будні.
День вишиванки відзначаємо щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. В цей день дорослі та малі українці та україночки одягають вишиванки і приходять у них на роботу, в університет, школу чи садочок. Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» започаткувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2007 році.
Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
День Вишиванки – ось як це було у попередні роки:
2007 рік
У вишиванках прийшли на пари студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
2008–2009 роки
Свято поширюється на всі навчальні та освітні заклади.
2010 рік
Цей рік ознаменувався особливим колоритом. До акції долучилося ледь не всі чернівчани. У вишиванках можна було побачити не тільки рушійну силу свята – молодь, а й таксистів, лікарів, перукарів, пекарів, кондукторів, кравчинь і навіть металургійників. Свято підтримали в Запоріжжі, Сімферополі, Львові, Рівному.
2011 рік
П’ятирічний ювілей свята ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейне підприємство пошило величезну вишиванку (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
2012 рік
Започатковано традицію дарувати вишиванки немовлятам, народженим цього дня в Чернівцях. Саме з цієї події починаються заходи кожного наступного року.
2013 рік
Доба вишиванки. Свято розтягнулося на цілу добу та запам’яталося університетським благодійним ярмарком солодощів, на котрому було зібрано майже 16 тисяч гривень та передано онкохворим діткам, що лікуються в обласній дитячій лікарні. Акція продовжилася і вночі та закінчилася авторською люмінесцентною фотовиставкою Олександра Ткачука «Орнаменти, що світяться».
2014 рік
З-поміж найцікавіших заходів — підбиття підсумків всеукраїнського фотоконкурсу «Моя родина у вишиванці», а також одночасне виконання студентами у вишиванках державного гімну по всій Україні. До свята приєдналися 8 країн світу: Канада, США, Італія, Німеччина, Франція, Росія, Румунія, Португалія.
2015 рік
День вишиванки у 2015 році припадає на 21 травня. Організатори закликають усю Україну в цей день одягнути вишиванку на знак єдності. Започаткована акція «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову за допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом. Свято ознаменувалося всевітнім масштабом, до акції долучилися близько 50-ти країн світу.
2016 рік
Всесвітній день вишиванки відзначає сьогодні, 19 травня.
Джерело: prolviv.com
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!