Історія, традиції та заборони свята Преображення Господнього, яке отримало нову дату

1 вересня 2023 року Православна церква України й Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. У зв’язку з цим, тепер свято Преображення Господнього українці будуть святкувати 6 серпня.

Преображення Господнє – одне з найважливіших християнських свят. Тоді, до речі, також відзначається Яблучний Спас. Більше про історію, традиції та заборони цього свята читайте на сайті LifeStyle 24.

Преображення Господнє: історія свята

Згідно з біблійними переказами, Преображення Господнє сталося на горі Голгофі. Одного разу Ісус Христос разом з апостолами Яковом, Петром та Іваном відправився туди, щоб помолитися. Сталося це за 40 днів до того, як його розіп’яли на хресті. Поки Син Божий молився, учні спали, оскільки дуже втомилися з дороги. Згодом апостоли побачили, що обличчя Господа сяє, а на ньому з’явився одяг білого кольору.

Коли на Голгофу піднялися пророки Ілля та Мойсей, то вони стали свідками того, як з неба почав лунати голос. Ось якими були його слова: “Це Син мій улюблений, якого я полюбив. Йому коріться”. Так Ісус Христос отримав людську та божественну сутності. Однак він попросив нікому не розказувати про цей випадок. Після того як всі зійшли з гори, Господь сказав, аби учні назбирали яблук та освятили їх.

Преображення Господнє

Преображення Господнє: традиції свята

На свято Преображення Господнього люди традиційно йдуть до храму та святять кошики, у які кладуть яблука. Крім них, у цей день варто з’їсти сливи, груші та виноград. Після богослужіння яблука обов’язково куштує кожен з членів родини. Вважається, що у свято вони здійснюють найзаповітніші бажання. З фрукта також готують різноманітні страви. 6 серпня християни до того ж відвідують могили померлих родичів.

Преображення Господнє: що не можна робити

  • Заборонено прибирати у будинку, працювати у саду або на городі, займатися ремонтом.
  • Не можна вінчатися та справляти весілля, оскільки триває Успенський піст.
  • Не варто займатися рукоділлям: шити, в’язати та вишивати.
  • Не рекомендується сваритися, лихословити та злитися.
  • Не слід влаштовувати гучні гуляння та розважатися.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!