Франція шукає союзників, які відкриті для потенційного відправлення західних військ в Україну. В Politico зазначили, що це поглиблює суперечки з Берліном.
Раніше, президент Франції Еммануель Макрон зробив гучну заяву. Французький очільник зазначив, що не виключає ймовірності введення військ НАТО в Україну, – пише 24 канал.
Франція створює альянс
У виданні зазначили, що раніше очільник МЗС Франції Стефан Сежурне перебував у Литві, де зустрівся зі своїми балтійськими та українськими колегами, щоб підтримати ідею, що іноземні війська можуть зрештою допомогти Україні в таких сферах, як розмінування.
Не Росія вказуватиме нам, як ми повинні допомагати українцям у найближчі місяці чи роки. Не Росія має встановлювати червоні лінії. Ми повинні вирішувати це між собою,
– заявив він.
Сежурне неодноразово називав операції з розмінування за участі іноземних військ можливими, кажучи, що це “може означати наявність певного персоналу, (але) не для війни”.
Він зазначив, що Україна не просить їх надіслати війська. За його словами, наразі Україна просить надіслати боєприпаси. “Ми нічого не виключаємо в найближчі місяці”, – наголосив французький міністр.
Міністри країн Балтії похвалили Францію за “нестандартне мислення”.
“Присутність сил НАТО не є немислимою”, – зауважив очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський. Він наголосив, що цінує ініціативу Макрона.
Слова Сежурне підтримав і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
“Не може бути жодних “але”. Ми повинні провести червоні лінії для Росії, а не для себе. Жодну форму підтримки України не можна виключати. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну там, де вона цього найбільше потребує”, – наголосив дипломат.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!