Історія активованого вугілля як лікарського засобу почалася у 1831 році з небезпечного експерименту. На очах у своїх колег із Французької медичної академії професор Туері випив смертельну дозу стрихніну, змішаного з активованим вугіллям.
На подив присутніх він вижив, і таким чином довів ефективність сорбенту проти отрути. Сьогодні вугіль застосовують для екстреного детоксу шлунково-кишкового тракту і випускають у різних формах, включно зі звичайними таблетками та капсулами Сорбекс https://anc.ua/product/sorbeks. Завдяки потужній детоксикаційній дії ліки використовують у разі отруєнь харчовими продуктами, алкоголем, медпрепаратами та промисловими токсинами, знижуючи всмоктування отруйних речовин майже на 60%.
Як діє активоване вугілля
Широке застосування, як засіб невідкладної допомоги в разі інтоксикації, воно знайшло завдяки здатності:
- адсорбувати (зв’язувати) на своїй поверхні інші речовини;
- гальмувати проникнення токсинів в організм, завдяки особливій хімічній структурі.
Адсорбція — це процес, під час якого атоми та молекули переміщуються з об’ємної фази (наприклад, твердого тіла, рідини або газу) на тверду або рідку поверхню. Іншими словами, токсична речовина прикріплюється до поверхні деревного вугілля. Оскільки воно не перетравлюється, то залишається в шлунково-кишковому тракті й виводить токсини, коли людина випорожнюється. Цей механізм дії не слід плутати з абсорбцією, коли речовина проникає в тканину або крізь неї, немов вода потрапляє в губку.
Щойно хімічна речовина або ліки всмоктуються в шлунково-кишковий тракт, активоване вугілля більше не може боротися з токсинами. Воно прикріпиться тільки до речовин, які все ще перебувають у шлунку або кишківнику. І в разі отруєння його потрібно прийняти якомога раніше, щоб мінімізувати негативні наслідки інтоксикації для організму. Тому такий ентеросорбент має бути в кожній домашній аптечці, а купити його недорого можна в аптеці АНЦ або замовити онлайн на https://anc.ua/.
Потужні адсорбувальні властивості ліків зумовлені особливою технологією виробництва. Його отримують шляхом спалювання багатих на вуглець матеріалів, таких як деревина, торф, кокосова шкаралупа за дуже високих температур. У результаті чого виходить деревне вугілля у вигляді чорного порошку без запаху. Після цього воно «активується» за допомогою спеціального процесу, під час якого в частинках вугілля утворюється пориста структура з безліччю отворів і щілин.
Вона збільшує площу поверхні й доступних місць зв’язування для адсорбції. Активоване вугілля часто комбінують із сорбітом (речовиною, що стимулює роботу кишківника, як проносне), щоб скоротити час проходження через систему і зменшити ймовірність закрепу. Однак, щоб уникнути побічних ефектів, сорбіт не призначають із кожною дозою сорбенту.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!