Після розголосу: звільнений з полону захисник Маріуполя “Смурф” отримав посвідчення УБД

Захисник Маріуполя з позивний “Смурф” отримав посвідчення УБД. Це сталося через рік після того, як героя звільнили з полону, й лише після суспільного розголосу.

Ілля Ільяшенко – прикордонник з позивним “Смурф” – поділився світлиною посвідчення УБД у соціальній мережі. Він подякував своєму керівництву за допомогу та українцям за підтримку, – пише 24 канал.

Від себе скажу одне: я дуже сподіваюсь що військові не будуть мати проблеми з документами, нагородами і не будуть стояти в чергах, маючи поранення, щоб доказати його – що влада буде допомагати, піклуватися про військових і гідно заохочувати їх, тому що вони віддають найцінніше – своє життя,
– наголосив Ільяшенко.

Герой наголосив, що наразі у нас всіх – спільний ворог. Тому необхідно триматися разом, підтримувати одне одного, а також – наближати перемогу, незалежно від того, де ти перебуваєш: на фронті або у тилу.

Герой рік не міг отримати посвідчення УБД

Цілий рік після повернення з полону “Смурф”, який брав участь у героїчній обороні Маріуполя, не міг отримати посвідчення УБД. У героя вимагали документи, отримати які наразі – нереально. Аби видати довідку про участь у бойових діях, знадобилися б підтвердження командира воїна. Наразі він перебуває у полоні.

Окрім того, герою цинічно заявляли, що довідка про перебування у полоні – не дорівнює документу, який підтверджує участь у бойових діях.

Що відомо про героя

24 лютого 2022 року “Смурф” зустрів разом з екіпажем на катері поблизу Бердянська. Герой розповідає, що той ранок був дуже страшним. Попри погану погоду, у морі з’явилися російські кораблі. Приблизно 5 російських катерів проти одного нашого. Окрім того, ворожі катери були краще озброєними. Ворог оточив український катер.

Українські герої зійшли на берег. Там вони зайняли оборону території української бази. А вже наступного ранку герої виїхали на позиції. Командир перед тим запитав, хто готовий та має бажання виїжджати.

Час перебування у Маріуполі був дуже важким. Водночас “Смурф” мав бажання навчатися. Зокрема, дуже багато цікавився, як вижити у різних ситуаціях.

Під час прориву на “Азовсталь” герой отримав контузію. На той час герої були вже в повному оточенні. У машину, де перебував “Смурф” прилетіла протитанкова ракета. Російські окупанти обстрілювали позиції українських героїв. Ворог скидав на позиції фугасні бомби.

Оборону “Азовсталі” герой вважає дуже-дуже важливим періодом у своєму житті. Там усі були одне за одного. Головним завданням було не допустити ворога на територію заводу.

Герой готувався до найгіршого. Водночас недооцінював ворога і те, що означає перебувати у нього в полоні.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини