Відомий телеведучий Олексій Суханов, який народився та виріс у Росії, довгий час працював на російських телеканалах, а нині – в Україні, пояснив, чому ми не маємо засуджувати відомих українців, чиї родичі живуть і працюють у країні-агресорі.
Однак і забувати, за його словами, про українців-запроданців не можна, – пише OBOZ.UA.
На думку журналіста, після війни багато хто з тих, хто зараз відмовчується про агресію, буде прагнути повернутися додому.
Олексій Суханов, який на початку року отримав український паспорт, каже, що не розуміє українців, які продовжують жити та працювати в Росії.
“Погано ставлюся до цього, – каже Суханов. – Але і на думці тримаю одне: кожен сам обирає свій шлях. Я в 2014 році його обрав, визначився. І жодної хвилини не пошкодував про це. Не можу їздити світом, живу, як і всі, під тривогами, душевно виснажений, але знаю, що ми тут на боці добра. Бо чужого не захоплювали, нікому не погрожували. Ми маємо безперечне право самовизначатися: як жити і куди йти. І не повинні погоджувати це з країною, яка за весь свій шлях нічого не довела до успішного закінчення. Хто така Росія? Це юрба, яка прос*рає кожну історичну можливість. Ну наведіть мені приклад, коли Росія скористалася шансом і щось зробила на краще в своєму розвитку. Немає такого періоду. То на кого ми маємо рівнятися? Росія – це п’яничка, яка досі з себе щось зображує”.
На запитання, як ставиться до того, що дочка народних артистів України Євгена Паперного та Ольги Сумської знімається у російських серіалах, мешкає у Москві та мовчить по війну, Суханов каже: “Я не знаю, як із цим живе Оля Сумська. Але дочка доросла, сама має нести відповідальність за свої вчинки. От кажуть, що діти за батьків не відповідають. Мені здається, що батьки за дітей – теж. Як соціальний ведучий, можу навести багато прикладів, коли в дитину вкладаєш, але отримуєш протилежний результат. Таке буває. Я не засуджую Олю і не покладаю на неї провину за те, що так сталося з її дочкою”.
“Однак ми маємо не забувати про тих, хто нині відмовчується, – додає журналіст. – Бо після війни не виключено, що багато хто повернеться і почне зображати патріотизм. З тої серії, що вишиванку одягли – і вже наші. Війна довела, що наявність вишиванки в шафі не означає, що ти відданий Україні. Я знаю людей, які одягали її щодня, але першими опинилися за кордоном після вторгнення. І таких, хто не мав її, а зараз – тут”.
Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини