Україна і Польща провели зернові переговори, але Моравецький натякнув на нові ембарго: що відбувається

Міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн зустріч з міністром сільського господарства і розвитку села Польщі Робертом Телусом, на якій обговорили план дій країни щодо експорту агропродукції.

Зокрема, процедуру видачі ліцензій агропідприємцям від уряду. При цьому в уряді Польщі натякають, що можуть ввести ембарго на інші продукти з України, – пише OBOZREVATEL.

Під час зустрічі польський міністр наголосив на важливості переговорів і зауважив, що уряд вивчає механізми видачі ліцензій українським експортерам. В польському уряді обговорюють це питання, зокрема, визначають, хто буде погоджувати чи не погоджувати видачу таких ліцензій, пише пресслужба Мінагрополітики.

Переговори між Україною та Польщею

Телус також звернув увагу на те, що Польща хотіла, аби Україна відкликала скаргу, яку подала до Світової організації торгівлі щодо обмежень на експорт агропродукції в сусідні європейські країни. Сольський і Телус домовилися через тиждень зустрітися та обговорити результати розгляду питання запровадження процедури ліцензування.

Крім того, Сольський повідомив, що найближчими днями відбудеться тристороння зустріч міністрів сільського господарства України, Польщі та Литви щодо перенесення ветеринарного контролю на територію країни призначення експорту, для покращення транзиту через Польщу.

Міністр агрополітики України повідомив, що подібну процедуру необхідно погодити для транзиту польською територією агропродукції і до Німеччини. Він нагадав, що в серпні такий механізм контролю був погоджений Угорщиною та Словаччиною.

Польща може ввести ембарго на інші продукти з України

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначив, що поставив ультиматум президентові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн щодо продовження ввезення українського збіжжя після 15 вересня. І через те, що Брюссель цього не зробив, Варшава запровадила заборону в односторонньому порядку.

“Поки не буде розроблений механізм співпраці, ми діятимемо так щодо всіх продуктів зі сходу, тому що інтереси польського аграрія є в наших національних інтересах, це для нас найважливіше”, – сказав він під час відвідання міста Тшцянка Великопольського воєводства на заході Польщі.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини