Лише 65% українців мають доступ до централізованого водопостачання.
За кількістю населених пунктів, 65% українців, які мають доступ до знезараженої води, централізованого водопостачання, – це лише четверта частина сіл та 98% міст України. Повномасштабна війна РФ проти України призвела до значних, а іноді невідновних руйнувань критичної інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення міст.
Про це йдеться у Звіті здійснення аудиту члена Рахункової палати Віктора Богуна, пише ТСН
Аудитори Рахункової палати констатували, що українці мають обмежений доступ до якісної питної води. Питне водопостачання для населення країни майже на 80% забезпечується поверхневими водами, екологічний стан яких погіршується.
Централізованим водопостачанням забезпечені 65% українців, а за кількістю населених пунктів – 98% міст та 23% сіл. Решта жителів сільської місцевості здебільшого споживають воду з колодязів та індивідуальних свердловин, санітарно-технічний стан яких переважно незадовільний.
Епідемічна безпека погіршується.
Повномасштабна військова агресія РФ призвела до значних, а іноді невідновних руйнувань критичної інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення міст.
“В Україні питання забезпечення якісною питною водою постало особливо гостро в період повномасштабного російського вторгнення. Як бачимо, останні події – знищення греблі Каховського водосховища – ще більше посилюють негативні наслідки російської агресії, зокрема гуманітарну й екологічну катастрофу, що призводить до браку прісної води”, – сказав Віктор Богун.
За даними оновленої оцінки Світового банку “Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні”, станом на 24 лютого 2023 року прямі збитки від пошкодження об’єктів водопостачання та водовідведення становили 2,2 млрд доларів. Втрати в цілому оцінювали приблизно в 7,5 млрд доларів.
Аудитори Рахункової палати встановили, що через широкомасштабне вторгнення РФ до України фактично втрачені понад 725 млн гривень, які використали 2019–2022 років на реалізацію інвестиційних проєктів із водопостачання та водовідведення в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях. Оскільки ці області на сьогодні перебувають у зоні активних бойових дій та під частковою окупацією, подальше виконання заходів неможливе, а проєкти втратили актуальність.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!