“Популяризували тих, хто нас прийшов убивати”: дружина Решетніка згадала, як її змушували говорити російською

Журналістка та дружина популярного телеведучого Григорія Решетніка Христина поділилася, що 17 років тому, коли вона приїхала вступати до університету Києва, говорити українською мовою було не модно. Тоді вона й уявити не могла, як сильно популяризували все російське.

Решетнік відчувала психологічний тиск через те, що вона з Івано-Франківська і завжди говорила державною мовою. Про це вона розповіла в Instagram. Їй довелося перейти на російську, щоб домогтися поваги оточення, бо українську вважали мовою “селюків”, передає Обозреватель.

“Так, я піддалася. Моїй не зовсім сформованій психіці на 1 курсі університету Шевченка здавалося, що так буде легше “влитися в струю” та отримати прихильність колективу. Згодом, коли на 2-му курсі пішла працювати на телеканал 1+1, побачила і відчула, що головне – бути собою. Поважати рідне…” – написала під публікацією Христина.

За словами журналістки, особливе розуміння важливості рідної мови прийшло до українців лише під час війни. Вона пишається всіма, хто переходить з російської на державну, і як приклад навела свого майстра манікюру, яка є корінною донеччанкою, але зараз використовує лише українську.

“Жахливо усвідомлювати, що споконвіку знищували все українське, як популяризували те і тих, хто нас згодом прийшов убивати… Удома з рідними кожен може спілкуватися хоч китайською, краще вже китайською. Але українську повинні знати всі. Тому що ми живемо в Україні”, – залишила свої думки Христина Решетнік.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини