В ЄС знайшли заміну російському газу: яка країна постачатиме блакитне паливо до Європи

ЄС та Норвегія погодилися активізувати співпрацю, щоб забезпечити додаткові постачання газу з Норвегії для вирішення проблеми високих цін на енергію.

Таке рішення було ухвалено, щоб компенсувати скорочення поставок з Росії, – пише ТСН.

Про це йдеться у спільній заяві виконавчого віцепрезидента Єврокомісії Франса Тіммерманса і міністра енергетики Норвегії Тер’є Осланда.

Відповідно до повідомлення, Норвегія збільшить видобуток і постачання газу до країн ЄС на 8% до 122 млрд кубометрів цього року. Це відповідає додатковим 100 ТВт-год енергії.

Віцепрезидент Єврокомісії наголосив, що значення видобутку нафти і газу Норвегії для європейської енергетичної безпеки ще більше зросло після невиправданої та неспровокованої загарбницької війни Росії проти України. За його словами, Норвегія має значні залишки нафти та газу, а тому вона може залишатися великим постачальником до Європи також у довгостроковій перспективі після 2030 року.

ЄС імпортує приблизно п’яту частину свого газу з Норвегії в порівнянні з 40%, які Євросоюз отримував з Росії до військового вторгнення до України.

Окрім цього, ЄС та уряд Норвегії вирішили розвивати довгострокову співпрацю в галузі морської відновлюваної енергії, а також енергетичних досліджень і розробок з метою розвитку ще більш глибокого довгострокового енергетичного партнерства.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини