У Мелекіному, що під Маріуполем, росіяни до смерті закатували Євгена Баля. 78-річний чоловік був письменником, журналістом, волонтером, а раніше – морським офіцером.
Трагічну звістку повідомила його донька Наталія Рум’янцева. Колега її батька, письменник Павло Кущ, у фейсбуці розповів подробиці про загибель Баля, передає MRPL.CITY.
Росіяни знайшли у ветерана фото з морпіхами
18 березня окупанти увірвалися у дім до Євгена Баля. Там вони знайшли фото морського офіцера з українськими морпіхами, членський квиток Національної спілки письменників України й інші “докази фашизму”.
Через це чоловіка забрали до Мангуша, у “тюрму-підвал”. Родичі ветерана просили не поширювати цю інформацію, адже сподівалися, що його відпустять.
Окупанти сильно побили чоловіка
21 березня пенсіонер повернувся додому – після кількох днів катувань. У розмові з колегою Євген Баль підтвердив, що росіяни сильно його побили, але запевнив, що обов’язково одужає.
“Відпустили, бо, мовляв, “нє воюєм с вєтєранамі флота СССР…” Це після кількох днів побиття”, – зазначив Павло Кущ.
“А цинізм рашистів полягає ще й тому, що капітана 1 рангу, підводника Євгена Баля, захопили якраз 19 березня, коли відзначається День моряка-підводника”, – підкреслив колега письменника.
Баль не витримав наслідків тортур
Ветеран погодився, щоб йому організували евакуацію з небезпечної зони. Найближчим часом, коли він оговтається від знущань російських окупантів. На жаль, 2 квітня життя Євгена Баля обірвалося, він не витримав наслідків тортур. Через 5 днів йому б мало виповнитися 79 років.
Колеги закатованого звернуться до Національної спілки письменників України з клопотанням щодо нагородження Євгена Миколайовича орденом “За мужність” ІІІ ступеня посмертно.
Що відомо про Євгена Баля
Він був капітаном 1 рангу. Автор книг “Фарватер не відомий”, “Меридіани штурмана Барка”, “Хроніки пса Филимона” та інших.
Морський офіцер, який понад 30 років служив на підводних човнах Північного й Тихоокеанського флотів. Не раз ходив у автономне плавання.
З 2014 року вів волонтерську діяльність у Приазов’ї. Часто зустрічався із захисниками Маріуполя, передав їм свої книги, писав матеріали про гібридну війну.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!