Галицький районний суд Львова у середу, 22 грудня, мав обрати запобіжний захід підозрюваному у розбещенні дитини 50-річному киянину Дмитру Б.
Однак засідання перенесли на четвер: підозрюваний заперечував проти присутності журналістів і подав клопотання про відвід слідчого судді, – пише Zaxid.net.
Нагадаємо, за спробу розбещення дитини у вбиральні львівської школи затримали 50-річного киянина, що вже перебував у розшуку. Педофіл у жіночому вбранні швидко пройшов до туалету, де у той час була другокласниця, представився лікаркою і попросив дитину роздягнутися. Коли ж за дівчинкою прийшла вчителька – злякався і втік.
У школі запевняють: охорона, хоч і непрофесійна, все ж таки була на місці, коли туди зайшов зловмисник. За недогляд цій працівниці вже винесли догану.
«У нас по периметру школи і в самому приміщенні є 13 камер, які засвідчують, що охоронниця таки була в школі. Вона стояла спиною до входу. А людина, яка прийшла з нехорошими намірами, напевно, зайшла тихо. І охоронниця просто не почула», – пояснила директорка школи №43 Ірина Чорнобиль.
Увечері 21 грудня підозрюваного упіймали нацгвардійці на вул. Кульпарківській. Знайшли завдяки відеокамерам у магазинах та свідченням продавчинь. Зловмисник спробував втекти, але його затримали. Ним виявився 50-річний киянин, який від 15 вересня перебуває у розшуку. Раніше його вже судили за розбещення дітей. Після цього у Києві трапився ще один схожий випадок, його затримали, але суд відпустив підозрюваного під заставу.
Психологи наголошують на тому, що вже з трьох-чотирьох років дітей потрібно навчати, як поводитися з чужими людьми.
«Перше – це так зване правило купальника. Дитину потрібно навчати: «Моє тіло – це моя територія. Ніхто не має права торкатися. Ці зони є моєю інтимністю». Друге, що має навчитися дитина, – говорити «ні» дорослим. А третє – важливо сформувати «коло довіри» з п’ятьох дорослих. Щоб коли раптом щось трапиться, дитина одразу могла би їм повідомити. Це можуть бути батьки, бабусі, дідусі, вчителі, вихователі», – пояснює дитяча психотерапевтка Юліана Маслак.
Батькам також важливо не пропустити тривожні дзвіночки. І зважати на різку зміну поведінки своєї малечі. А ще пам’ятати: у 80% випадків сексуального насилля проти дітей кривдниками є їхні знайомі або родичі.
«До таких основних ознак належить підвищена тривога, коли дитина раптово стає неспокійною. Дитина може мати сечовипускання, вона може мати порушений сон, апетит. Або ж протестувати, коли бачить певне середовище, коли там стається щось травмуюче для неї», – пояснює психотерапевтка.
Також якщо дитина раптом категорично відмовляється йти до садка, школи чи гуртка – це привід, аби поговорити з нею. І не завжди йдеться про сексуальне насилля.
Якщо прикрий випадок або ж злочин вже трапився, важливо не звинувачувати дитину. Будь-яка її реакція у стресовій ситуації є нормальною, наголошує психотерапевтка. А батьки, своєю чергою, мають створити у дитини відчуття безпеки. Адже абсолютно вся відповідальність за злочин є на кривднику, до того ж, якщо це ще й доросла людина.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!