20 грудня солісту Паризької опери, Герою України, кулеметнику Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Василеві Сліпаку (позивний «Міф») могло би виповнитися 47 років.
Василь Сліпак народився у Львові. У 9 років він потрапив до знаменитої Львівської хорової капели «Дударик», де і почалася його кар’єра співака. Студентом Львівської консерваторії Василь став у 1992 році, займався сольним співом у професорки Марії Байко, яка розвинула його унікальний голос – контртенор, передає Вголос.
у 1997 році Сліпак успішно подолав конкурсне випробування на вступ до складу Паризької національної опери. Водночас у Парижі продовжував навчатися в найкращих педагогів Європи.
У 2000-х Василь Сліпак – уже відомий на весь світ виконавець, який співає на найкращих сценах світу, але завжди відгукується на пропозиції виступити на Батьківщині. У його репертуарі – десятки знаменитих партій, але улюбленою є партія Мефістофеля із «Фауста». Звідси з’явився позивний «Міф», під яким Василь Сліпак стане відомим на російсько-українській війні.
Він двічі відмовлявся прийняти французьке громадянство.
Під час Революції Гідності мав контракт в Опері і не міг вилетіти до Києва, але координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України: відправляв на Майдан гуманітарну допомогу, влаштовував благодійні концерти.
Коли на сході почалася війна, створив благодійну організацію «Fraternité Ukrainienne/Українське братство», допомагав українським захисникам, познайомився із вояками Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», згодом сам долучився до них.
«Я пропустив Майдан, але війни не пропущу», – сказав Василь.
Він тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим.
Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа.
В червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на пів року. Але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера. Він став першим Героєм України серед добровольців. Похований на Алеї Героїв Личаківського кладовища у Львові.
Вже навіть після смерті Василь послужив поштовхом для змін в Україні: після його загибелі в Україні ухвалили відповідне законодавство стосовно добровольців – їх прирівняли до воїнів Збройних Сил.
Про життєвий шлях Героя України знято документальні фільми «Моя війна. Два життя Василя Сліпака», «Міф», «Арія, перервана кулею».
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!