П’ятий президент України, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко продав усі акції своїх телеканалів «Прямий» і «5 канал» новому медіахолдингу «Вільні медіа».
Про це стало відомо в понеділок, 8 листопада, – пише zaxid.net.
Як повідомив «5 канал», медіахолдинг «Вільні медіа», який викупив 100% корпоративних прав у телеканалів «5 канал» та «Прямий», створили журналісти, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами. Ні списку співвласників нового медіахолдингу, ні вартості угоди з викупу акцій не розголошують, у заяві телеканалів лише зазначено, що придбання було здійснене «за ринковою ціною» і що угода передбачає розтермінування з виплати покупної ціни.
«Важливо також, що документи угоди прямо передбачають заборону Петру Порошенку будь-яким чином впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль щодо «Вільних медіа». Нові власники «Вільних медіа» найближчим часом укладуть з каналами угоду про невтручання в редакційну політику», – йдеться у спільній заяві «Прямого» і «5 каналу».
Крім того, телеканали повідомили, що додаткових 10% акцій холдингу відвели під участь трудового колективу медіа, тому трудові колективи стали найбільшим акціонером.
Сам Петро Порошенко прямо пов’язав продаж телеканалів з новим законом про олігархів і назвав цей закон атакою на свободу слова.
«Днями через атаку на свободу слова, яка є справжньою мішенню закону про олігархів, я вимушений був ухвалити рішення про продаж акцій обох донедавна своїх каналів журналістам: теперішнім і колишнім, які працювали на «Прямому» і, звичайно, на 5-му каналі… Частина цих журналістів – народні депутати. Згідно з законом, свої пакети вони передали в управління телеканалам, які об’єдналися у холдинг із символічною назвою «Вільні медіа», – цитує слова Порошенка прес-служба «Європейської солідарності».
Варто нагадати, що офіційним власником телеканал «Прямий» Петро Порошенко став у лютому 2021 року на тлі побоювань про ймовірність запровадження економічних санкцій проти екс-регіонала Володимира Макеєнка, якому формально належав цей телеканал, хоча усі медіаексперти стверджували, що Порошенко був реальним власником цього телеканалу з моменту запуску у 2017 році.
Нагадаємо, що 5 листопада. президент Володимир Зеленський підписав закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті», більше відомий як закон про олігархів. Наступного дня його оприлюднила парламентська газета «Голос України».
Що регулюватиме закон про олігархів?
До списку олігархів потрапить той представник великого бізнесу, який відповідає щонайменше трьом із перерахованих критеріїв:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником монополії;
- підтверджена вартість активів особи перевищує один мільйон прожиткових мінімумів (це 2 млрд 270 млн).
Олігархам буде заборонено:
- фінансувати політичні партії;
- купувати об’єкти великої приватизації;
- фінансувати політичну агітацію.
Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що РНБО визначить перших олігархів уже в травні 2022 року. Олігархам запропонували позбавитися критеріїв, які підводять їх під цей статус, або бути готовими до обмежень. Як відомо, володіння ЗМІ є одним із чотирьох критеріїв, за якими офіційно визначатимуть статус олігарх.
Малюська повідомив, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має розробити порядок перевірки ділової репутації покупців засобів масової інформації для виконання закону про олігархів. За словами Малюськи, внаслідок ухвалення закону власники медіа, які за законом можуть вважатися олігархами, повинні або потрапити під нові обмеження, або «позбутися ознак, які визначають їх як олігархів».
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!