Підроблені довідки легко перевірити за допомогою пристроїв SafeBorder, які сканують QR-код.
Від початку року в Україні відкрито понад 730 проваджень через підроблення результатів ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації від Covid-19. З них найбільше випадків виявлено на Волині (207), у Києві (98), третє місце ділять Львівська та Рівненська області (по 75 у кожній), – пише Zaxid.net.
Як повідомили в Нацполіції України, впродовж минулого тижня поліція вилучила майже 200 підроблених Covid-документів, відкрито близько 90 кримінальних проваджень. З них понад 70 випадків зафіксували при перетині державного кордону.
«Суди першої інстанції упродовж останнього місяця ухвалили понад 10 обвинувальних вироків за фактами придбання та використання підроблених Covid-сертифікатів, зокрема під час перетину державного кордону. Винним особам призначено штрафи. Кримінальну відповідальність будуть нести і ті, хто фальшує документи, і ті, хто їх використовує», – пояснив голова Нацполіції Ігор Клименко.
Нагадаємо, що за минулий тиждень поліція Львівщини відкрила п’ять кримінальних справ через підроблені Covid-сертифікати, які виявили на кордоні з Польщею. Ще два інциденти трапились у вихідні в аеропорту «Львів».
В Україні практично всі області перебувають у «червоній» та «помаранчевій» зонах епіднебезпеки. У них посилені карантинні обмеження, яких повинні дотримуватися всі. Певні винятки є лише для вакцинованих або тих, що мають актуальний негативний результат ПЛР-тесту.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!