Порошенко вшанував пам’ять захисників, які загинули в боях за Україну

П’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко разом з ветеранами війни проти російської агресії, родинами загиблих героїв, громадськими активістами та депутатами вшанував пам’ять полеглих на війні захисників України.

Про це повідомляє сайт “Європейської Солідарності”, – пише Оbozrevatel.

Родина Порошенків вшанувала пам'ять полеглих захисників України

Церемонія вшанування відбулася у меморіальному комплексі “Зала пам’яті” на території Міністерства оборони України, який був відкритий 14 жовтня 2018 року.

Церемонія вшанування відбулася у меморіальному комплексі "Зала пам’яті" на території Міністерства оборони України

Меморіальний комплекс був створений за сприяння та ініціативи п’ятого президента України Петра Порошенка. У меморіалі щоденно відбувається ритуал поіменного згадування воїнів Збройних сил, що загинули у день ритуалу, починаючи з 1992 року у боях за Україну або у миротворчих місіях. Після кожного прізвища лунає дзвін пам’яті.

“Вони віддали життя за Україну — найкращі її сини і дочки. Завдяки їх героїзму і сапоможертві український народ є і буде. Це завдяки українським військовим була зупинена російська агресія, яка так зухвало почалася. Це завдяки їм Київ, Дніпро, Львів, сотні наших міст та десятки тисяч сіл та селищ мають можливість жити мирним життям”, – написав Порошенко у Facebook.

Окрім Порошенка у церемоніалі взяли участь ветерани АТО/ООС та громадські активісти

Родині загиблого морпіха Ярослава Журавля вручили громадську нагороду Знак народної пошани “Слава України”.

Донька загиблого героя Ярослава Журавель цього року стала ліцеїсткою Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Ярослава говорить, що хоче, як і батько, служити у морській піхоті.

Батько загиблого розвідника Ярослава Журавля

“Війна забрала ваше дитинство. Але ми не зупинимось. І ми переможемо. Я це обіцяю в цьому святому місці. Я прошу батька прийняти відзнаку народної пошани – це те найменше, що ми можемо зробити”, – говорить Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, легендарний “Сумрак”.

На церемонії виступив легендарний "Сумрак" - Герой України Ігор Гордійчук

“Так в житті склалось, що мій син давав присягу українському народу. А вчора його донька дала обіцянку. Він це все бачить. Ми пишаємось своєю онукою і своїм сином. Слава Україні!”, – сказав батько Героя Сергій Журавель.

Як відомо, “Європейська Солідарність” вимагає від президента Зеленського присвоїти загиблому морпіху Ярославу Журавлю найвище звання Герой України.

“Сьогодні захисники і захисниці України – сучасні герої, завдяки яким Україна є і буде. Вони – найкращі сини та доньки нашої держави, які захистили і захищають її від російської агресії”… Сила, відвага, мужність та віра для них не пусті слова – з ними вони щодня стоять на сторожі нашої Незалежності. Незалежності для наших дітей, онуків, прийдешніх поколінь. “Хто з мечем до нас прийде, той від меча і загине…”. І від щита, яким стали для нас наші Збройні Сили. Безкінечна вдячність вам за те, що невпинно наближаєте нашу Перемогу”, – пише Порошенко.

Порошенко привітав захисників України зі святом

“Щиро вітаю зі святом наших воїнів. У першу чергу тих, хто несе службу на передовій, у зоні Операції об’єднаних сил. Вітаю всіх українців з Днем захисників і захисниць України! Слава нашим воїнам! Слава Україні!”, – додав п’ятий президент.