Якщо більшість українців вакцинується до кінця 2021 року, карантину навесні не буде, – Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко прогнозує, що навесні 2022 року карантину в Україні може не бути, якщо більшість громадян вакцинується проти коронавірусу ще до кінця 2021-го.

Про це він заявив під час V міжнародного форуму «Креативна Україна 2021», пише Укрінформ.

«Все залежить від нас. Якщо ви зараз подивитеся на Велику Британію та на Данію – шість місяців інтенсивної вакцинації і в них проблеми карантинних обмежень не існує… У нас є сьогодні більше 10 мільйонів доз вакцини, 17 мільйонів [доз] як мінімум законтрактовано вже. Плюс ще 3 мільйони мені подарують як людині, яка ефективно робить вакцинацію. Все залежить від вас. Вакцинуємося до нового року – на весну можемо спокійно жити без карантинних обмежень», – сказав Віктор Ляшко, відповідаючи на запитання, «коли все закінчиться», тобто пандемія.

Водночас глава МОЗ відзначив, що на ситуацію з Covid-19 зараз дивиться більш позитивно, оскільки за півтора роки вдалося розробити ефективну вакцину та віднайти нові методи медикаментозного лікування.

«Я більш оптимістично зараз дивлюся на ситуацію, оскільки буквально пройшло півтора року, а ми маємо вакцину, яка сьогодні захищає від тяжкого і середньої тяжкості перебігу хвороби, з’являються лікарські засоби. В Україну вже приїхали певні інноваційні препарати, які діють прямо на вірус. Раніше такого не було. У нас є підписані два попередні контракти з двома виробниками, завершується третя клінічна стадія противірусних препаратів проти Covid-19. З’явиться лікування специфічне, тоді, я думаю, про проблему коронавірусу ми забудемо і будемо згадувати в певних сюжетах або фільмах», – зауважив Ляшко.