З часів СРСР шкільна система освіти сильно змінилась. Зараз у дітей є більше прав, ніж у радянський період.
Редакція зібрала 10 відмінностей сучасних і радянських шкіл. За останні 30 років у навчальних закладах з’явилися комп’ютерні класи й електронні інтерактивні дошки, крім цього, шкільна форма стала необов’язковою, – пише OBOZREVATEL .
У радянський час діти були змушені перечитати сотні книг, щоб написати вручну реферат на урок. Зараз для школярів спростили завдання, адже усі мають доступ до інформації через інтернет. Тепер друкують завдання на комп’ютері чи смартфоні і не витрачають на це кілька діб.
У радянських шкільних туалетах не було перегородок. Це дратувало школярів, але ситуація з часом змінилася. Зараз у вбиральнях є двері, і учні почуваються комфортно.
Сучасні школярі можуть не носити шкільну форму. У Союзі вона була єдиною для всіх.
Діти в СРСР часто робили уроки самостійно, проте сучасні батьки приділяють їм більше уваги і допомагають вирішувати завдання.
Вчителі раніше були більш вимогливі й писали усі зауваження і оцінки у щоденник. Зараз більшість шкіл перейшли на електронну систему оцінювання, якою зручно користуватися дітям і батькам.
Раніше батьки щомісяця відвідували збори, яких боялися усі школярі. Зараз усю інформацію вчителі публікують у батьківському чаті.
Дітям в СРСР не подобалися однотонні зошити з паперовими обкладинками. Сучасні школярі можуть придбати шкільне приладдя на будь-який смак.
У сучасних навчальних закладах замість дерев’яних дошок використовують багатофункціональне сенсорне полотно, де можна виконувати тести, переглядати відео та писати.
Учні 20 років тому обожнювали писати на партах. Зараз у сучасних школах парти мають покриття, яке можна легко витерти.
Раніше в школах біля входу сиділа вахтерка, вона суворо контролювала порядок у холі. У багатьох навчальних закладах вже встановили електронну систему входу за перепустками.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!