Церква Московського патріархату не може повернути $761 тис., покладених у банк Жеваго, який «луснув»

Нацполіція другий рік розслідує справу за статтею «шахрайство», вчинене в особливо великих розмірах.

Печерський районний суд Києва продовжив до 22 липня 2022 року термін досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому потерпілою проходить Свято-Успенська Києво-Печерської Лавра (УПЦ МП). Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу від 20 липня.

За матеріалами досудового розслідування 23 січня 2015 року між банком «Фінанси та Кредит» в особі заступника начальника відділення №61 та довіреної особи Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври укладено договір-заява про вклад (депозит) «Стандарт». Відповідно до нього, церква внесла кошти на суму $761 тис. терміном до 23 червня 2015 року.

За час користування коштами вкладу протягом вказаного терміну банк мав нараховувати і виплачувати вкладникові проценти за ставкою 12,5%-річних. Однак після закінчення дії вказаного договору церква МП не змогла отримати в банку «Фінанси та Кредит» свої кошти та нараховані дивіденди за депозитним вкладом. При цьому власник банку почав уникати зустрічей та розмов з намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (за даними сайту церкви, її намісником є митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло), незважаючи на попередні обіцянки повернути кошти.

У подальшому 17 грудня 2015 року правління Національного банку України відкликало банківську ліцензію в АТ «Банк «Фінанси та Кредит». Наступного дня рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розпочато процедуру ліквідації банку «Фінанси та Кредит».

У своєму клопотанні старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції зазначив, що наразі не отримано достатніх доказів для вручення підозри за ч. 4 ст. 190 КК України («Шахрайство», вчинене в особливо великих розмірах). А тому необхідний час для проведення слідчих (розшукових) дій, щоб з’ясувати повне коло осіб причетних, до вчинення злочинів та їхнього притягнення до кримінальної відповідальності.

Цю кримінальну справу правоохоронці розслідують з 22 січня 2020 року.

Як відомо, у середині липня 2021 року за запитом Державного бюро розслідувань Інтерпол оголосив народного депутата Верховної Ради III-VIII скликань Костянтина Жеваго у міжнародний розшук. 27 вересня 2019 року екс-нардепу було повідомлено про підозру. Він, як колишній власник банку «Фінанси та Кредит», організував розтрату $113 млн цієї фінансової установи.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!