В заповіднику у Підгірцях показали, як жили слов’яни у Х столітті

В історико-культурному заповіднику «Давній Пліснеськ», що в селі Підгірці на Золочівщині, збудували автентичне слов’янське житло Х століття. Відтепер тут можна побачити, в яких умовах жили давні слов’яни.

Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛОДА.

Автентичне слов’янське житло Х століття відтворили на території заповідника, де три десятиліття тому під час розкопок виявили фрагмент старовинної хижі. Дослідники поставили собі за мету показати, як жила сім’я у Пліснеську, що вона їла і чим займалась.

Аби втілити проєкт в життя, організаторам довелося спершу довго досліджувати різноманітні наукові етнографічні й палеоархітектурні джерела, а потім перевіряти і вдосконалювати їх під час усіх етапів будівництва давнього слов’янського житла.

«Ми спробували створити тут той справжній Пліснеськ Х століття, відбудувавши цю хижу спільними зусиллями методами спроб та помилок. Цей проєкт – це досвід, який нам дає змогу в майбутньому розвивати заповідник, розвивати скансен і відтворювати, забудовувати більшу частину місцевості, щоб це була інтерактивна територія, щоб люди могли більше ознайомлюватися з нашою історією, з нашою культурою», – розповів директор Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Володимир Шелеп.

Всередині автентичної хижі затишно та лаконічно: є справна піч-кам’янка й просторе ліжко. А на умовному подвір’ї поруч можна побачити копицю сіна, кілька вичинок зі шкур тварин, накриття, під яким можна поїсти, і різноманітне приладдя, стилізоване під старовину. Крім того, охочі зможуть тут ще й повправлятися зі стрільби з лука.

У відтвореній слов’янській хаті навіть спробувала пожити сім’я реконструкторів із шістьох людей. Марія та Ярема Іванціви запевнили, що мешкати у невеликій хижі не просто можливо, а й доволі зручно.

«Жити в такій хаті, якщо чесно, дивно. Але там зручно і комфортно, хоча виглядає вона, можливо, як господарське приміщення, сучасне сільське. Та як не дивно, люди тоді жили іншим життям і по-іншому це все переживали. В цій хаті зручно і в спеку, і в холод, дах не протікає. Ми там спали з чотирма дітьми і всі вмістилися»,  – ділиться враженнями організатор екскурсійної діяльності, очільник ГО «Чорна Галич» Ярема Іванців.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!