Григорій Чапкіс помер у Києві у віці 91 року. Смерть знаменитого танцюриста і хореографа наступила 13 червня 2021 року.
Про смерть Чапкіса стало відомо в неділю ввечері з близького оточення Григорія Миколайовича. Сумну звістку повідомив його син у Instagram, передає РБК-Україна.
Легендарний балетмейстер, народний артист України, лауреат 3-х міжнародних конкурсів, багаторічний суддя шоу “Танці з зірками” 24 лютого відзначив 91 день народження.
Здоров’я українського короля танцю сильно похитнулося наприкінці грудня – в клініку він потрапив з двостороннім запаленням легенів. Перед самим Новим роком Чапкіса виписали, проте напередодні Різдва знову госпіталізували і направили у “Феофанію”, де хореограф перебував до 12 січня. А вже 9 лютого Григорій Миколайович знову опинився в лікарні в реанімації через ускладнення після хвороби.
Попри свій поважний вік, відомий хореограф не залишав практику і продовжував блищати на сцені. Так, у 2019-му Григорій Миколайович виходив на паркет, щоб станцювати вальс з актрисою Вікторією Булітко. Тоді цей номер зворушив українців до сліз…
… а новий творчий експеримент Чапкіса – коли балетмейстера посадили за діджейський пульт торік – у глядачів викликав справжній захват…
А ще нещодавно епатажний 90-річний хореограф експромтом порадував публіку веселим танцювальним номером з “мамою” Вєрки Сердючки в ефірі шоу “Танці з зірками”.
Крім своїх яскравих танцювальних номерів, Чапкіс також був гострий на язик, і за “соковитою” фразою в кишеню не ліз. Хореограф міг відзначитися навіть різкими зауваженнями на адресу деяких учасників “Танців з зірками”, а також вразити українців несподіваними подробицями про особисте життя.
Григорій Чапкіс народився в Кишиневі в багатодітній сім’ї в 1930 році – його мама була домогосподаркою, а батько працював шорником. Хлопчик почав професійно займатися хореографією з 16 років, а знайомство з танцем почалося для нього у 10-річному віці, коли він поступив у танцювальний гурток Палацу піонерів у Бендерах (Молдова) і вперше вийшов на сцену.
Ось як описував свою пристрасть в одному з інтерв’ю сам Чапкіс: “Танцювати й ходити я навчився одночасно. Відтоді займаюся цим кожен день, адже танці – моя сутність та життя. Я хореограф широкого профілю, зате більше нічого робити не вмію. Пояснити це просто – я народився в Румунії, серед циган і молдаван. Вранці мене випускали на двір і лише ввечері забирали додому – на вулиці мене і навчили водити танок”.
Сім’я Чапкіса оселилася в Києві в 1944 році (повертаючись з евакуації, Чапкіси захворіли на тиф і вимушено осіли в українській столиці). Підліток працював будівельником на відбудові Хрещатика, а в 1945 році поступив до залізничного училища і до ансамблю пісні і танцю товариства “Трудові резерви”, в складі якого виступив в Москві в Кремлівському театрі в 1945-му перед представниками радянського керівництва: Сталіним, Ворошиловим, Кагановичем. Тоді генсек СРСР подарував Чапкісу годинник та, посадивши собі на коліна, сфотографувався з хлопчиком. Вже після розвінчання “культу особистості” в середині 50-х років мама Григорія спалила цей знімок.
У лютому 1946 року Чапкіс став артистом балету у Державному ансамблі пісні і танцю України під керівництвом Л.Д. Чернишової (зараз це знаменитий Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені п. Вірського).
“Найбільшим успіхом вважаю те, що 27 років пропрацював пліч-о-пліч з такою людиною, як Павло Павлович Вірський. Це така величина! Ми об’їздили 71 країну світу!”, – згадував Чапкіс той період.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!