Львів’янин домігся скасування російської регіональної мови у Харкові

Такому рішенню передували чотири роки судової тяганини. Харківська міська рада ігнорувала рішення суду.

Про це повідомив мовний активіст Святослав Літинський, передає “Еспресо.Захід“.

Харківський окружний адміністративний суд ухвалив рішення скасувати регіональну російську мову. Активіст повідомляє, що з початку справи минуло чотири роки судів. Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови не є чинними.

Святослав Літинський розповів про судову тяганину, яка передувала рішенню: “Фактично і Харківська міська рада, і прокуратора повністю були бездіяльні. Може навіть більше саботували це все. Ми звернулися з проханням скасувати статус регіональної російської ще влітку 2018 року до Харківської міськради.

Вони відповіли щось зовсім незрозуміле. Ми звернулися в суд. Подали запит з вимогою, щоб все скасували. Конкретної відповіді не отримали й потім програли два суди. Тобто вони подавали апеляцію, були незгодні з усім. У результаті повідомили, що нічого скасовувати не будуть. Тоді ми звернулися в харківську прокуратуру з вимогою скасувати незаконне рішення. Прокуратура взагалі не відповіла нічого. Тоді ми подали позов до суду. Міськрада програла суд й подала в апеляцію, програла апеляцію і дала відповідь, що нічого не скасовуватиме. Ми знову подали до суду. Там встановили, що прокуратура зобов’язана скасовувати незаконні рішення. Вони програли й знову подали в апеляцію.

Програли й подали в касацію! Проте касаційне провадження відкривати не захотіли й зобов’язали виконувати рішення суду. Потім це рішення суду вони не виконували більше ніж пів року. Ми відкрили кримінальну справу за фактом невиконання рішення суду. Якби з правозахисною системою у нас було все ок, то за таке можна й ув’язнити! І от врешті-решт, російську регіональну скасували”.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!