Як виглядали українські весілля десятки років тому (архівні фото)

Традиційне українське весілля – один із найдавніших і найскладніших обрядів. Церемонія одруження й до сьогодні відбувається за давніми звичаями.

Вбранню нареченої приділялася велика увага, сукня завжди була білого кольору з вишитими елементами на грудях, передає Обозреватель.

Яскравим елементом вбрання була плахта (кольорова спідниця), гайтан (прикраса на грудях), вінок з безліччю різнокольорових стрічок та серпанок із льону. Білу сорочку власноруч вишивала наречена.

Нареченому допомагали вдягатися матір та хрещена. Молодий був одягнений у сорочку, яку вишивала теж його майбутня дружина. Чоловік зі свого боку дарував їй лляне полотно, яким жінка після весілля покривала голову.

Раніше одруження складалося з чотирьох обов’язкових етапів: сватання, заручини, дівич-вечір та святкування весілля.

На сватання хлопець із батьком, кумами й друзями вирушали до майбутньої нареченої. В Україні, на відміну від інших слов’янських народів, дівчина мала право відмовити.

День заручин також був у будинку нареченої, господарі накривали стіл і вдягали найкращі вишиванки. Рушники, сорочки й скатертина теж вишивалися майбутньою нареченою. Це був черговий доказ того, що вона є майстринею і справжньою господинею. Зараз же сватання, оглядини й заручини злилися в один день.

Перед весіллям в оселі нареченої збиралися подружки. Вони розплітали дівчині волосся, надягали на неї вінок і лляну сорочку. Дівчата співали сумних пісень, через те, що донька покидала рідний дім.

У кожному регіоні весілля проходило по-різному, а в деяких селах святкування могло тривати 5-7 днів. На сучасних церемоніях збереглося багато традицій: викуп і благословення батьків. Мало хто знає, що медовий місяць так називався ще за старих часів. Молодятам дарували бочку меду, яким вони пригощали цілий місяць своїх гостей в оселі.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!