У бензині на українських АЗС знайшли заборонені речовини: чим небезпечний контрафакт

Останніми роками тіньовий ринок пального в Україні стрімко зростає. Зараз експерти оцінюють кількість контрафактного бензину приблизно в 20% від усього обороту. Від нього страждають не тільки автомобілі, але й автолюбителі, пішоходи, екологія та навіть бюджет держави.

Як з’являється дешевий бензин?

Бензин на українських автозаправних станціях – переважно імпортний. Різні компанії купують його приблизно за одну і ту саму ціну і платять однаковий податок. Тож не дивно, що на багатьох АЗС ціни на пальне приблизно в одних межах. Але є і заправні станції, на яких бензин традиційно коштує набагато дешевше. Різниця може доходити до 3-4 грн, передає Обозреватель.

Як стверджується в дослідженні Інституту споживчих експертиз, деякі компанії “кустарним” способом “розбавляють” бензин різними непідакцизними речовинами на міні-НПЗ. Це дрібні підприємства з найпростішим обладнанням.

“Вони роблять примітивну перегонку, – пояснює директор “Консалтингової групи А-95″ Сергій Куюн. – У низькооктановий бензин стандарту Євро-2, Євро-3, щоб підняти йому октани і поліпшити деякі властивості, добавляють додаткові компоненти, присадки. Так отримують пальне”.

За підрахунками експертів групи “А-95”, міні-НПЗ в Україні близько 25. Загалом група “А-95” оцінює обсяг ринку бензину приблизно в 2,5 млн тонн. З них близько 500 тис. – контрафактне пальне.

Вражають і обсяги, в яких деякі мережі АЗС імпортують підакцизні присадки під виглядом розчинників. Наприклад, за даними дослідження “А-95”, компанії, пов’язані з мережею “БРСМ-Нафта”, за 2020-й рік імпортували близько 2 тис. тонн монометиланіліну (заборонена речовина, що належить до амінів).

“У тонну бензину досить додати 1%, 10 кг цього монометиланіліну і в тебе виходить з 92-го бензину – 95-й”, – роз’яснює принцип дії Сергій Куюн

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини