В Україні планують видавати міжнародні свідоцтва про вакцинацію

Україна видаватиме міжнародне свідоцтво про вакцинацію, діючи в межах міжнародного законодавства.

Відповідну заяву заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко оприлюднив офіційний канал міністерства охорони здоров’я України «Коронавірус.інфо», – пише Львівський портал.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що міжнародними медико-санітарними правилами чітко визначено вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Тому жодних інших «імунних паспортів» Україна не впроваджуватиме.

«Якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безкоштовну довідку у два кліки. Але впроваджувати та вимагати довідку про щеплення проти COVID-19 зараз не варто. Я повністю поділяю думку голови Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганса Клюге, який публічно застерігає Єврокомісію від планів запровадити документи про вакцинацію проти COVID-19», — підкреслив Віктор Ляшко.

Водночас заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер повідомив, що країни, які здійснюють вакцинацію, передбачають видачу довідок/сертифікатів щодо щеплення в електронному чи паперовому вигляді. Уніфікованої форми такої довідки у світі немає. ЄС тільки обговорює такий документ і планує представити «демоверсію» законопроєкту 17 березня.

«В ЄС немає єдності щодо потрібності документа про вакцинацію, а ВООЗ має суттєві заперечення й ставиться до паспортизації критично», – йдеться у повідомленні.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!