“Петро Порошенко збрехав, що не мав підстав ввести санкції проти Медведчука” — Арсен Аваков

П’ятий президент Петро Порошенко мав усі можливості запровадити санкції проти одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука та пов’язаних з ним телеканалів, але вирішив цього не робити, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Про це Аваков сказав в інтерв’ю Дмитру Гордону, – пише Громадське.

«Якщо чесно, мені було образливо чути кілька днів тому, коли колишній президент України сказав, що вітає нинішній склад СБУ та шкодує, що колишні працівники СБУ не змогли дати йому такі матеріали (по Медведчуку — ред.). Це неправда. Я особисто знаю, що СБУ та (ексголова відомства Василь — ред.) Грицак йому такі матеріали показували і давали», — сказав він.

Натомість нинішній президент Володимир Зеленський ці санкції підтримав, і це рішення, «яке нас захищає», додав глава МВС. Порошенко також міг припинити діяльність «п’ятої колони» в Україні, вважає той.

«Він цього не зробив. Чому? Є різні версії. Може не час про це говорити, може й час. А може про це скажуть слідчі», — зазначив Аваков.

Також він згадав одне із засідань Ради національної безпеки та оборони (Аваков як міністр внутрішніх справ є членом РНБО). За його словами, розглядати на засіданні мали санкції проти телеканалів з «пулу Медведчука» — «112 Україна» та NewsOne, але сталась «метаморфоза».

«Ми очікували побачити матеріали по цих телеканалах, а неочікувано я, гортаючи документи, побачив, що матеріалів по «112-му» та NewsOne немає, їх направили на доопрацювання, а тут вискочив канал “НАШ”», — розповів Аваков.

Як він пояснив, тоді у каналу «НАШ» була «трішки інша структура власності» і це було частиною протистояння Медведчука з Рінатом Ахметовим. Сам Аваков каже, що тоді назвав це підігруванням Медведчуку, але Порошенко, за словами міністра, запропонував не сперечатися, а справу щодо «каналів Медведчука» відправити на доопрацювання.

Сам Порошенко неодноразово виправдовувався через те, що не заблокував «телеканали Медведчука». Зокрема, він казав, що тоді був передвиборчий період і, якби закрили канали, це поставило б під сумнів їхню легітимність. Згодом він записав відео, на якому привітав СБУ і пожалівся, що за його каденції спецслужба не надала матеріалів, необхідних для санкцій проти Медведчука.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини