Український інфекціоніст пояснив різницю між вакцинами CoviShield і AstraZeneca

Вакцини проти COVID-19 CoviShield (використовується в Україні на першому етапі прищеплювальної кампанії) та AstraZeneca ідентичні, обидва препарати затверджені до використання в особливих ситуаціях, таких як пандемія.

Різниця полягає лише в географічному місці виробництва, оскільки компанії дешевше виготовляти препарат в Індії. Про це на своїй сторінці в Instagram повідомив лікар-інфекціоніст Полтавської обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко. Він працює в стаціонарі із хворими на коронавірус від початку поширення цієї хвороби в Україні, – пише obozrevatel.

26-річний медик зазначив, що після того, як йому зробили щеплення, почав отримувати негативні коментарі про якість препарату.

Пономаренко вказав, що Serum Institute of India – один із найбільших виробників вакцин у світі – має ліцензію на препарат CoviShield від компанії AstraZeneca.

“Це не брудна вакцина з річки Ганг, хоча має в собі ГМО”, – пожартував лікар.

До складу препарату входять частинки аденовірусу, в якому є “вбудований” глікопротеїн вірусу SARS-СOV-2.

Він підкреслив, що CoviShield рекомендували у ВООЗ, а також офіційно зареєстрували в Україні.

Вакцина виробництва Індії CoviShield

Пономаренко також зібрав хронологію випробувань цієї вакцини:

  • Квітень 2020-го – вакцину випробовували на тваринах (шимпанзе). Після отримання задовільних результатів почалася 2/3 стадія досліджень у Великій Британії, Індії, потім у Бразилії, Південній Африці та США.
  • 19.11.2020 – перший проміжний звіт (Великобританія) про ефективність вакцини, введеної з інтервалом у 12 тижнів, показав результат у 82,4%.
  • 8.12.2020 – Оксфордський університет оприлюднив перші результати третьої фази досліджень вакцини AstraZeneca.
  • 30.12.20 – Великобританія та Аргентина першими зареєстрували вакцину для екстреного медичного використання.
  • Наразі виробник очікує схвалення своєї вакцини в США, після остаточного оголошення результатів третьої фази досліджень.

На другий день після щеплення, як передає “Телеграф”, лікар відчував певний дискомфорт у місці уколу, проте температури та почервоніння не було.

“Ні роги, ні копита, ні хвіст у мене не виросли. Самопочуття хороше”, – пожартував медик.

Лікар-інфекціоніст Полтавської обласної інфекційної лікарні

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!