У вівторок, 23 лютого, львів’яни вийшли на протест, оскільки вважають несправедливим засудження до 7 років тюрми українського активіста Сергія Стерненка.
Акцію у Львові організували відразу після винесення вироку, передає Львівський портал.
Сотні львів’ян вийшли на площу Ринок, аби висловити протест проти засудження активіста Сергія Стерненка. В основному на площі Ринок зібралась молодь, проте можна було побачити й старших людей.
Учасники акції скандували «Стерненку волю!», а також тримали в руках плакати із написами: «Сьогодні – його, а завтра – нас», «Прийшла весна, не тих саджають», «Була б людина, а справа знайдеться», «Самооборона – право для всіх».
Учасники акції переконані, що справа Стерненка – сфабрикована.
«Ми всі тут зібралися, аби показати, що нам не байдуже, що ця справа їм так з рук не зійде. Вирок Стерненку дали у справі, що не стосується самооборони активіста під час третього нападу на нього. Ця справа вигадана від початку і до кінця. Цей вирок – це вирок не просто Сергію Стерненку, це вирок кожному з нас. Ми не знаємо, хто може бути наступним на місці Сергія», – зазначила громадська активістка, співорганізаторка акції Марія Кравченко.
Також додають, що тримають цю справу на контролю та, у разі потреби, поїдуть до Києва.
«Ні справа Антонека, який незаконно дотепер утримується в СІЗО, ні справа Стерненка не будуть забуті. Ми як суспільство триматимемо ці справи на контролі. Ми не закінчимо це все Львовом. Як тільки буде потреба, ми всі дружньо, як і багато років тому, поїдемо в Київ та будемо відстоювати наші права та нашу свободу там», – каже співорганізаторка акції Анастасія Сохацька.
Зазначимо, що схожі акції проходять у 25 містах України, а також Стерненка вийдуть підтримати у Варшаві, Кракові та у іспанському місті Малага.
Як відомо, 23 лютого у Приморському суді Одеси Сергія Стерненка засудили до семи років тюрми із конфіскацією половини майна, у справі за обвинуваченням у викрадені людини. Справа стосується викрадення депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича. У 2015 році Стерненка заарештували за підозрою у його викрадені.
Активіст сьогодні у залі суду заявив, що обвинувальний вирок ухвалили під тиском заступника голови Офісу президент Олега Татарова, генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та мера Одеси Геннадія Труханова, а покривав їх президент Володимир Зеленський.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!