Святвечір 6 січня: традиції, прикмети, заборони

6 січня православні християни відзначають Святвечір. Богоявлення – західні християни святкують нарівні з Великоднем.

Вечір напередодні Різдва є найдавнішим християнським святом. Воно присвячене народженню Ісуса Христа та подіям, що його супроводжували, – пише Газета.юа.

Вечір Різдва Христового – одне з найважливіших сімейних свят, коли родина збирається за вечерею. Вважається, що на столі має бути 12 пісних страв, на честь 12 апостолів. Серед них обов’язково мають бути борщ, риба, гриби, пироги з квасолею й капустою, картопля та узвар.

У різних регіонах України у звичаях святкування Святвечора були деякі відмінності, але всюди існував обряд, пов’язаний з приготуванням 1-ої куті. Її називали багатою. Щойно на небосхилі з’являлася 1-ша зірка, усією родиною сідали за стіл. Першим, як і годилося, займав місце господар, а за ним інші члени родини. Під час святкової вечері намагалися не виходити з-за столу і розмовляти тихо. Вважалося, що саме в цей час усі близькі й далекі родичі мають прийти до оселі.

Прикмети на 6 січня:

Буде сніг – буде врожай на яблука.

Якщо 6 січня на небі видно Чумацький шлях, то літо буде теплим.

На багату кутю зоряне небо – кури добре нестимуться і родитиме горох.

Місячна ніч – чекайте врожаю на баштан.

На свято не можна сідати до столу, поки не зійде 1-ша різдвяна зірка. Не варто одягати чорне та виносити з дому сміття. У Святвечір не можна займатися шиттям і рукоділлям та забороняти колядувати в домі. В Україні не втратила актуальності традиція колядування, коли діти ходять по домівках та співають різдвяні колядки.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!