Гірськолижний курорт номер один в Україні — це, безсумнівно, Буковель. Але про нього і так все відомо, і більшість вітчизняних спортсменів-любителів там хоч одного разу, але бували. Розглянемо альтернативи.
Другим за популярністю можна умовно назвати Драгобрат, за ним — Славське. Хоча можна їх розташувати і в зворотному порядку: першочерговість залежить від завдань і переваг відпочивальників. Драгобрат — найвисокогірніший, відповідно, і найбільш сніжний, але водночас важкодоступний курорт, – пише ТСН.
А до Славського дістатися просто — потяги зупиняються просто посеред селища, відповідно, туди можна гайнути на вихідні. Але проблема в тому, що снігу на ці самі вихідні там може і не виявитися.
Що стосується умов, то місця для проживання на курортах можна орендувати практично будь-які: від хостелів до особистих котеджів. Траси — теж різноманітні: і новачки, і “старі” тут знайдуть собі місця для катання, підхожі за рівнем підготовки. На схилах зустрічаються як старовинні і відносно сучасні бугельні підйомники, так і крісельні. Прокат спорядження та школи (особисті інструктора) — в асортименті.
І там, і там можна займатися фрирайдом (хоча Драгобрат як місце для катання поза трасами — набагато перспективніше). Їжа — на будь-який смак і гаманець. Та й розваги, стандартні для Карпат, на обох курортах є: бари, лазні-сауни, санки-сноутьюби, поїздки на конях і т.д. Морально (і не тільки) підготуватися до відвідування цих курортів можна за допомогою інформації, добутої на таких сайтах, як drago-brat.com, dragobrat.ws; slavske-ua.com і ін.
Більше великих курортів в Україні немає. Але зате є дуже багато дрібних. Про них докладніше.
Львівська область
Поруч зі Славським — в селі Волосянка — розташований компактний і комфортний курорт “Захар Беркут” (zaharberkut.ua). Він може похизуватися дев’ятьма кілометрами різного рівня трас, найдовшою канаткою в країні, мультиліфтом для початківців і трьома бугельні підйомники. У нижній точці крісельного підйомника туристів приймає однойменний готель, у верхній — готель-колиба “Високий Верх”. Але зупинятися там необов’язково, хоч і зручно, можна жити в Славському (таксисти везуть в Волосянку без проблем) або в готельному комплексі «Вежа Ведмежа». А перекусити є можливість просто на схилі в наметах місцевих кухарів-підприємців.
У Волосянці є ще одне місце для катання — база відпочинку “Ільзе” (karpaty-ilz.com), що має свій бугельний підйомник, прокат, школу, вечірнє освітлення траси. Діставатися до неї краще за допомогою місцевих — дорога ґрунтова, взимку її часто замітає.
Знаменита в минулому спортивна база “Тисовець”, де готувалися до олімпіад радянські, а нині тренуються українські спортсмени і відпочивав президент Ющенко (база належить Міністерству оборони України) — недооцінена і, на жаль, відстала в розвитку гірськолижна перлина Львівської області. Розташована вона за два кілометри від села Орявчик в дуже мальовничому місці (дістатися можна за допомогою таксі або на власній повнопривідній машині). У самому селі теж є де покататися: схил для початківців (на горі Магура) з бугельними підйомниками, розташований на території садиби “Орявчик”, і трохи далі дорогою на спортивну базу — гірськолижний комплекс “Звенів” (zveniv.com.ua) з двома бугелями і ліфтом для сноутьюбінга, трасами трохи складнішими, прокатом спорядження, інструкторами та кафе.
Крім ідеальних пейзажів “Тисовець” же має вінтажний крісельний (закритий на ремонт) і три бугельні витяги, прокати і школу, готель, котеджі, кафе, басейн, стадіон, спортзал і … траси для бігових лиж/біатлону зі стрільбищем, а також для могула і сноутьюбінга. Велика частина з перерахованого в сумному або неробочому стані. Залишається сподіватися, що у Міноборони вистачить фінансів відновити хоча б частину інфраструктури бази в доступному для огляду майбутньому.
Вигідно контрастує з “Тисовцем” гірськолижний комплекс “Плай”, що розташований в селі Плав’є Сколівського району. Тут є все, і це “все” європейського рівня: два нових крісельних, один бугельний підйомники і дитячий ліфт, школа, прокати обладнання, готелі, спортивно-розважальний/спа-комплекси та інше (докладніше на play-karpaty.com). Правда, і ціни тут теж європейські: комфорт і безпека всюди коштують дорого.
У Сколівському районі можна покататися і на курорті скромнішому. У селі Орів на горі Цюхів розташувався готель “Карпатські полонини” (greentourism.com.ua). Там всього один невеликий бугельний підйомник і одна траса, але зате ще є ковзанка. Подібний невеликий спуск, оснащений бугелем, є і в самому Сколе. Ці гірськолижні схили, як і схил, розташований на базі “Бойківський двір”, що в селі Розлуч (boykovsky-dvir.org.ua), підійдуть для новачків.
Двома крісельними підйомниками обладнані більш складні траси “Західного реабілітаційно-спортивного центру” Національного комітету спорту інвалідів України. Він розташований у селі Яворів, навпроти села Сянки. Тут дбають про схили, мають можливість осніжувати їх штучно, а головне, тут чекають не тільки на спортсменів-паралімпійців, а й усіх охочих покататися (актуальну інформацію можна знайти на westsportcenter.com.ua). У центрі є ще траси для біатлону і стадіон для стрільби.
У місті Бориславі любителі зимових видів спорту можуть відпочити на курорті “Буковиця” (bukovytsia.com). Він розташований недалеко від Трускавця, тому всім охочим легко буде поєднати “приємне з корисним”. “Буковиця” потішить туристів сервісом: тут є три підйомники (два бугельні і один крісельний), кафе, пункт прокату, лижна школа і медпункт.
Зовсім недалеко від Львова працюють два камерних курорти — “Чарівні озера” і “Казкова поляна”. Перший, що в селі Майдан (charivniozera.com.ua), має крісельний підйомник, але працює тільки до заходу. А другий — в селі Поляна (kazkovapolyana.com.ua) — зовсім невеликий, з двома бугельними підйомниками, але забезпечений освітленням трас і обслуговує тих, хто катається до 20.00.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!