Археологи змогли з’ясувати, що до сьогодні збереглась її фундаментна основа у вигляді бутового вапнякового каміння.
Площа Колівївщини в центрі Львова датується серединою XIX століття, і до сьогодні вона залишалась мало вивченою. Спеціалісти рятівної археологічної служби досліджували її протягом двох тижнів. Про це повідомляє пресслужба РАС, передає Твоє місто.
Науковці натрапити на рештки фундаментів будинку та забудови внутрішнього двору, які належали Гейслерівській кам’яниці. За словами співробітника Рятівної археологічної служби Остапа Лазурка, у першому шурфі зафіксували мощення з колотого каміння, яке, слугувало підлогою пивниці тильної офіцини. У другому ж простежили кам’яне мощення, яке відноситься до пивниці будинку.
Найцікавішим об’єктом, який вдалось виявити археологам РАС, стали рештки криниці 1844 року, яку спорудили на площі після демонтажу будинків. Археологи змогли з’ясувати, що до сьогодні збереглась її фундаментна основа у вигляді бутового вапнякового каміння, поверх якого лежать білокам’яні тесані блоки.
«Говорити про форму криниці ще зарано, окільки потрібно провести додаткові розкриття. Сподіваємось, що наступного року, при реконструкції площі, вдасться простежити її параметри та конструктивні елементи», – йдеться в повідомленні.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!