Без жодного розрізу. Робот Da Vinci прооперував першого пацієнта у Львові

За допомогою унікального робота-хірурга Da Vinci у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги прооперували людину.

Про це повідомив головний лікар лікарні Олег Самчук на своїй сторінці у Facebook, передає кореспондент Львівського порталу.

За словами Олега Самчука, завдяки роботу ліквідовано грижу діафрагми у 50-річного жителя Львівщини.

«Все зроблено без жодного розрізу, лише через проколи. Щасливчиком став 50-річний житель Бродів. Він звернувся до нас із підозрою на кишково-шлункову кровотечу. Обстеження показало завеликий отвір між черевною і грудною порожнинами. Частина шлунку змістилася в грудну клітину. Треба було оперувати», – повідомив Олег Самчук.

Хірург під час втручання був за кілька метрів від пацієнта. Завдяки камері, яка транслювала зображення, і чотирьом «рукам» робота, якими лікар керував на відстані, той бездоганно усунув проблему, зробивши навіть пластику. Пацієнт уже в свідомості. Все минуло добре.

За даними Львівської міськради, операцію, котра тривала 6 годин, проводила команда хірургів, до якої увійшли Артур Гураєвський, Андрій Стасишин, Віталій Колодій, Андрій Дворакевич.

«Ми дякуємо всій команді хірургів — Артуру Гураєвському, Андрію Стасишину, Віталію Колодію, нашому колезі і доброму другу, хірургу Андрію Дворакевичу, а також всій нашій анестезіологічній службі, яку очолював Віктор Юрченко, нашим медичним та молодшим медичним сестрам, всім, хто брав участь в операції», — зазначають в адміністрації лікарні.

Таку операцію у Львові провели вперше і львівська лікарня швидкої медичної допомоги стала першою серед неприватних медичних установ в Україні, де пацієнта прооперували з допомогою хірургічної роботизованої системи Da Vinci.

Як пояснюють медики, такий сучасний робот-хірург дає не тільки ювелірну точність рухів у важкодоступних ділянках людського організму, мінімізує пошкодження тканин пацієнта через відсутність тремору рук хірурга, але й зменшує кількість ускладнень у післяопераційному періоді.

Роботизовано система Da Vinci складається з трьох елементів. Це консоль хірурга — робоче місце хірурга, що працює з допомогою спеціальних джойстиків та високоточних інструментів, консоль пацієнта — руки робота, які дають змогу здійснювати рухи з поворотом на 360 градусів, а також 3D-візуалізаційна система, що поєднує консолі хірурга та пацієнта.

Робот-хірург у державних комунальних лікарнях є лише у Львова. Його лікарні на початку листопада подарувала поштово-логістична група компаній Meest.

Фото: ЛМР

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!