Кабмін оприлюднив постанову про карантин вихідного дня

Мають бути закритими також спортивні зали, фітнес-центри, басейни.
Фото: Maksym Kaharlytskyi for unsplash

ФОТО: MAKSYM KAHARLYTSKYI FOR UNSPLASH

Кабінет міністрів опублікував постанову, якою скасовується адаптивний карантин та вводиться локдаун вихідного дня до 30 листопада. Про це повідомляє УП з посиланням на Урядовий портал.

У період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада до 30 листопада 2020 року забороняється:

  • робота закладів громадського харчування (крім послуги на виніс),
  • робота торговельно-розважальних центрів, розважальних закладів, д
  • діяльність суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у галузі торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами.

Забороняють діяльність і закладів культури, і проведення культурних масових заходів, крім кіно- та відеозйомок, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно.

Мають бути закритими також спортивні зали, фітнес-центри, басейни.

Магазинам та іншим компаніям рекомендують визначити дві години (з 10:00 до 12:00 або в інший час дня) для пріоритетного обслуговування громадян похилого віку та людей з інвалідністю.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів на засіданні 11 листопада ухвалив рішення про скасування адаптивного карантину і запровадив в Україні загальний карантин з «локдауном вихідного дня». Обмеження попередньо триватимуть до 30 листопада. Багато підприємців виступили проти такого посилення каратинних обмежень. У Львові та інших містах на протести вийшли працівники ресторанної галузі.

Додамо, що, за офіційною статистикою, 11 листопада в Україні зафіксували 11 057 нових випадків коронавірусної хвороби. Загальна кількість випадків захворювання перевищила пів мільйона.