Друга хвиля коронавірусу в України буде не скоро: лікар пояснив чому

Лікар назвав процент населення, яке має перехворіти.

В Україні ще не закінчилася перша хвиля епідемії коронавірусу. Поширення COVID-19 не контролюють достатнім чином.

Про це в інтерв’ю ТСН розповів лікар-педіатр Андрій Пеньков.

“Друга хвиля – це коли була пандемії, вжили заходів і у них плато зійшло нанівець. Потім вони розслабилися і було підняття. В Україні ви де бачили провал? Україна весь час повільно, але впевнено йшла по експоненті. Тут питання не в другій хвилі, а в тому, або ви контролюєте захворюваність, або ні. Ми її не контролювали і не контролюємо”, – сказав лікар.

Він також додав, що організація додаткових ліжок в опорних лікарнях – це потрібно, але можливо було зменшити кількість інфікованих.

“Набагато дешевше, щоб люди не потрапляли в лікарні, а якщо і потрапляли, то отримували вчасно всі обстеження і лікування. Не секрет, щоб отримати результати аналізу, два дні треба чекати. Ми не можемо досі вирішити ургентність аналізів і досліджень”, – наголосив Пеньков.

Він також додав, що не вирішеними залишається багато медичних питань.

“Я не бачу активності професійної асоціації, співтовариства медиків, щоб вони взяли ситуацію під свій контроль, а не політики управляли цими речами. Але, оскільки 30 років лікарів у нас принижували, це не дозволяє на чільне місце поставити медичні питання. У нас все політіка”, – сказав Пеньков.

На думку лікаря, допомогти у протидії поширення вірусу може профілактика і колективне дотримання карантину. Окрім епідемії коронавірусу, Україна чекає на епідемію грипу. І лікарі не знають, як люди будуть його переносити і чи будуть спільні захворювання.

“Це дуже важкий час і знову ж таки, куди класти важких пацієнтів? Всі ліжка зайняті “ковідними” пацієнтами. Якщо ми так і не зрозуміємо, що потрібно робити, я зараз не про закриття бізнесу і карантин. Цього можна уникнути, дотримуючись обмежень, протиепідемічних заходів, ми б тоді мали в 2-3-4 рази нижче рівень захворюваності. Якби усі дотримувалися запобіжних заходів. Тоді б було все по-іншому і лікарні були б не так завантажені, і лікарі”, – впевнений Пеньков.

Він також передав прогноз експертів: все може тривати і до 2022 року.

“У нашій ситуації, коли в принципі ми не контролюємо захворюваність, буде зростання, поки 40% не перехворіє. І тоді піде зниження. Вважається, що 60% повинні перехворіти. Решта 20% будуть хворіти до наступного літа або осені”, – сказав Андрій Пеньков.

Лікар також відзначив, що такі країни, як Японія, Таїланд, Китай, В’єтнам перебувають в “зеленій” зоні при їхньої щільності населення.

“Тому, що культура носити маски була вже багато років. Вони на сході не обіймаються і не цілуються, у них інша культура, дуже дисципліновані люди, які дотримуються всіх правил. Ось вам і відповідь. Це передбачає все ж якийсь культурний та інтелектуальний рівень людей, щоб усім разом домовитися і дотримуватися правил. Якщо немає взаємної відповідальності, турботи один про одного, то ми пожинаємо плоди того, що відбувається зараз”, – сказав Пеньков.

Нагадаємо, десятки тисяч жителів Парижу покидають місто у зв’язку з введенням у Франції жорсткого карантину, який почав діяти від 30 жовтня. Напередодні оголошення локдауну люди спустошували супермаркети і стояли у великих чергах в перукарні.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!