Петро Порошенко пообіцяв перевірити, куди зникли кошти з Covid-фонду

2076

Після формування нових складів місцевих рад необхідно негайно провести аудит бюджетів, перевірити, куди витрачалися кошти, призначені для боротьби з коронавірусом та підтримки громадян.

Про це під час виступу на Хортиці у Запоріжжі у четвер, 22 жовтня, заявив п’ятий президент, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко. Він зауважив, що у президента Володимира Зеленського відсутнє стратегічне мислення, тому удар масштабної кризи приймає на себе місцеве самоврядування, – пише obozrevatel.

“Після формування нових місцевих рад необхідно одразу провести обов’язковий аудит на місцях. Перевірити кожну копійку, яку вони розкрадали. Перерозподілити місцевий бюджет, щоб облаштувати додаткові місця в лікарнях. І не ліжка розставити, а забезпечити усім необхідним – від ліків до запасів медичного кисню, станції і реанімаційне обладнання”, – сказав Порошенко.

Він також наголосив на необхідності забезпечити захист лікарів і в державних, і в комунальних, і в приватних клініках.

“Якщо сімейні лікарі приймають тих, хто з ними уклав угоду, вони так само працюють з коронавірусом. Мені байдуже, до якої форми власності належить лікарня, треба захистити лікаря. Тим більше, що там лікар як мінімум працює не менш ефективно”, – зауважив п’ятий президент.

Крім того, він сказав про необхідність розробити спеціальні програми підтримки малого і середнього бізнесу на місцях. “Зберегти робочі місця, а не в асфальт гроші закатувати”, – зазначив лідер “Європейської солідарності”.

“Президент, на жаль, не може мислити стратегічно. Підтвердженням цього є те, що центральна влада все провалила. Але цей провал загрожує не Зеленському. Цей провал загрожує життю кожного українця”, – переконаний Порошенко.

Він наголосив, що у такій ситуації особлива відповідальність лягає на органи місцевого самоврядування. “Наші кандидати будуть на передньому краї. Я вам це обіцяю”, – підкреслив політик.