Українські Карпати – це безліч можливостей для хайкінгу, причому для мандрівників з різними фізичними можливостями та цілями. Кожен турист хоча б один раз зобов’язаний підкорити найвищу точку України – Говерлу, щоб насолодитися мальовничими краєвидами.
Справжньою природною прикрасою як Українських Карпат – високогірний хребет Чорногора, у складі якого найвища точка України – гора Говерла, яка має правильну пірамідальну форму. Висота Говерли – 2061 метр над рівнем моря. У перекладі з мадярського ця назва означає “сніжна гора”. Вершина її насправді сніжна. Та й погода тут часто змінюється: сніг на Говерлі серед літа – не дивина. Вершина Говерли – це невеликий плаский майданчик, який дає унікальну можливість любуватися навколишнім ландшафтом у радіусі 360°, передає 24 канал.
Як правильно одягтися і взутися?
Вам треба вдягнутися так, щоб ніщо й ніде не тиснуло й не натирало. Одяг має легко надіватися і зніматися, оскільки під час підйому й спуску погода може різко змінюватися. Не забувайте про правило трьох шарів: спідня білизна має відводити вологу, далі – одяг для тепла, а верхній шар – для захисту від опадів і вітру.
Взуття має бути зручне й міцне. Не варто взувати не те що сандалі, а навіть повсякденні кросівки. Ліпше вибрати спеціальні похідні кросівки або трекінгові черевики. Візьміть із собою довгі цупкі шкарпетки, якщо немає спеціальних трекінгових. Професіонали не радять одягати бавовняні шкарпетки – вони легко збираються і натирають ноги.
Звідки починати маршрут?
Найкраще обирати напрямок північним схилом від бази “Заросляк”. З цього боку на Говерлу ведуть синій і зелений маршрути, вони позначені на карті. Також вони промарковані на місцевості.
Синій маршрут проходить по крутішому схилу. У підготовленої людини, в якої хороша фізична форма і яка не має проблем зі здоров’ям, сходження займе 2 години. Цей маршрут найпопулярніший серед туристичних груп. Проте вони зазвичай підіймаються повільніше: 3 – 4 години з тривалими привалами.
Зелений маршрут проходить пологішим схилом і за часом займає від 2,5 години. Тут майже безлюдно. Проте, хоч і людей немає, заблукати тут складно – маршрут добре промаркований.
Є ще маршрут із закарпатського боку. Його вважають найдовшим, але й найлегшим. У цьому випадку вашим вихідним пунктом буде село Лазещина Рахівського району. Починається він уздовж однойменної річки Лазещина, потім йде залісненим хребтом і веде на плай. Далі – до полонини на західному боці Говерли. Рухатися потрібно вгору й східніше – і ви на вершині.
Яка пора року найкраща для сходження?
Гори прекрасні у будь-яку пору року. Але все залежить від підготовки туристів. Недосвідченим туристам радять влаштовувати похід на Говерлу влітку – на початку осені. Починаючи з жовтня, температура знижується до 6 градусів з підвищенням на 1 кілометр. Зимові сходження – тільки для бувалих мандрівників, а навесні погода надто нестабільна. Найкращий час для Говерли – літо, особливо липень-серпень.
Що треба взяти з собою?
Компас
Рюкзак
Трекінгові палиці
Ліхтарик
Вода й перекус
Вдалого сходження!
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!