Застуда, грип, алергія чи коронавірус: як у сезон інфекційних хвороб розпізнати COVID-19

4182

У разі прояву симптомів потрібно звертатися до лікаря.

Україні як і усьому світу загрожує нова хвиля коронавірусу COVID-19, а на додаток до нього наближається період сезонних хвороб, а тому лікарі особливо рекомендують зробити щеплення. Підступністю коронавірусу є схожа симптоматика із грипом, ГРВІ та алергією, а відмінності проявляються не одразу. Тому головне – не допустити ускладнень, до яких може призвести коронавірус, передає ТСН.

У МОЗ кажуть, що найхарактернішими ознаками коронавірусу COVID-19 є висока температура до 38-39,5°С, сухий кашель, утруднене дихання, відчуття втоми і біль в м’язах і грудей. До головних симптомів коронавірусу також належить втрата нюху та смаку, може з’явитися головний біль.

Рідше у хворого буває нежить та діарея. Утім немає чхання, яке виникає під час застуди. Також, якщо хворого починає турбувати біль у горлі, наймовірніше, йдеться про застуду або грип. Нетиповим проявом недуги теж може бути висип на тілі, але це буває вкрай рідко.

Грип та ГРВІ є найпоширенішими у світі інфекційними захворюваннями. Але якщо більшість ГРВІ протікають відносно легко, то грип може призводити до вкрай небезпечних ускладнень.

Під час ГРВІ зазвичай у хворого є кашель, нежить, закладений ніс, тримається на позначках до 38°С. Загалом симптоми розвиваються повільно. Серйозних ускладнень, як правило, не виникає.

Грип же, навпаки, з’являється різко. Типовими симптомами є головний біль, кашель, ломота в тілі, втома. Крім того, грип небезпечніший ускладненнями, які він може викликати. Це, зокрема, пневмонія.

інфографіка, симптоми коронавірусу

Однак медики стверджують, що на початкових стадіях інфікування коронавірусом симптомів може і не бути взагалі. У цьому і полягає підступність хвороби. Якщо ж з’явилися проблеми із диханням, це вказує на розвиток вірусної пневмонії, яка і призводить до смерті.

Симптоми коронавірусної інфекції інфографіка

Традиційно на алергію починають скаржитися навесні, усе літо і на початку осені. Це час цвітіння і сезон амброзії. Головною різниця між коронавірусом та алергією у тому, що остання не спричиняє підвищення температури, ломоти в суглобах, діареї і задухи.

Алергія, як правило індивідуальна, вона залежить від того, куди і в якій кількості потрапив аллерген. Її симптоми можуть розвиватися на будь-якій ділянці тіла, миттєво або ж протягом декількох днів. Зазвичай люди скаржаться на нежить, кашель, свербіж, почервоніння шкіри.

Медики наполегливо радять тим, хто контактував із хворими або підозрює в себе інфікування неодмінно залишатися вдома і терміново звертатися до лікаря і здати ПЛР-тест. У разі підтвердження коронавірусу, який перебігатиме у легкій формі, вам призначать самоізоляцію.

Раніше повідомлялося, що друга хвиля захворюваності на новий тип коронавірусу COVID-19 може розпочатися в Україні вже цієї осені, і в уряді прогнозують, що до кінця вересня кількість нових випадків за добу сягатиме 3 тисяч.