Куди можна поїхати без самоізоляції. МОЗ оновило список

678

Міністерство охорони здоров’я України 14 серпня оновило список країн червоної та зеленої зон. Він складається з держав-членів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Загалом до зеленої зони потрапили 123 країни. Після приїзду з них не потрібно проходити самоізоляцію чи робити тест на коронавірус, повідомляє Український інтерес.

Цього тижня у зелену зону перейшла Болгарія, також там залишаються курортні Єгипет, Туреччина та Хорватія. Також із червоної зони повернулися Польща, Нідерланди, Німеччина, Франція, Азербайджан й інші.

Нині до безпечної зони включені Італія, Швеція, Греція, Німеччина, Ісландія, Чехія, Швейцарія, Австралія, Ірландія, Велика Британія, Білорусь, Канада тощо.

У червоній зоні зараз перебувають 70 країн. Після приїзду з них усі громадяни мають відправитися на самоізоляцію чи зробити тест на коронавірус. Із них до популярних туристичних напрямків, куди українці могли б полетіти на відпочинок, належать Албанія та Чорногорія.

Також у червоній зоні перебувають Мальдіви, Сполучені Штати Америки, Чилі, Катар, Індія, Іспанія, Вірменія, Румунія, Киргизстан, Мексика, Казахстан, Монако, Росія, КНДР, Філіппіни, Ізраїль й інші.

Після повернення з відпочинку в країнах червоної зони українці мають піти на самоізоляцію із застосунком “Дій вдома”. Дострокове припинення самоізоляції можливе після отримання негативного ПЛР-тесту.

Обсервації не підлягають особи, що прибули з країн червоної зони, якщо вони мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який провели не пізніш як за 48 годин до перетину кордону України. Іноземцям обов’язково мати страховий поліс, що покриває COVID-19.

Нагадаємо, наразі для України є доступними лише 42 країни світу. Країни ЄС досі залишаються закритими для українців – під час останнього перегляду 7 серпня Рада ЄС не додала Україну до списку “безпечних” країн.