У дворі багатоповерхівки на Левандівці одночасно всохли 25 дерев

Екологи підозрюють зумисне оброблення дерев мідним розчином.

Львівські екологи виявили одночасне всихання 25 дерев між будинками №4 і №8 на вул. Мундяк, що у мікрорайоні Левандівка. Управління екології та природних ресурсів ЛМР підозрює, що насадження могли спеціально обробити мідним купоросом, щоб розчистити територію для паркування авто, – пише ZAXID.NET.

Всихання дерев виявили під час планового обстеження зелених насаджень Залізничного району. Таке різке і масове всихання дорослих дерев різних видів є нетиповим явищем, тому екологи провели лабораторні дослідження ґрунту для встановлення причини такого явища. Результати виявили значне перевищення вмісту міді відносно ГДК та фонової проби.

«Загальні симптоми токсичності міді на рослини включають у себе знижений ріст, погано розвинену кореневу систему, знижене утворення пагонів та хлороз листя. На старих листках розвивається червоно-помаранчеве забарвлення та закручуються кінчики внаслідок втрати тургору. Надлишок міді в ґрунті в кінцевому результаті зумовлює всихання рослин», — зазначає управління екології та природних ресурсів ЛМР.


Недавно там ремонтували подвір’я. Тому спочатку запідозрили, що це вплив будівельних матеріалів. Але працівники районної адміністрації сказали, що під час ремонту мешканці пропонували облаштувати паркомісця замість дерев. Окрім того, всохли дерева різних порід віком 25-30 років, тому фахівці припускають, що їх могли зумисно полити мідновмісним розчином для збільшення кількості паркомісць біля будинків.

«Це однозначно отруєння, там кубометр отруєного ґрунту. Полили купоросом, щоб зробити паркомісця», — пояснила керівниця управління екології  Олександра Сладкова.

За її словами, дерева ще досить молоді, могли ще працювати, адже вони очищують повітря у місті, роблять тінь, поглинають зайву вологу, адаптовують до змін клімату.

Олександра Сладкова пояснює, що висадити нові рослини на цій ділянці неможливо без заміни ґрунту, а це є дороговартісна процедура, яка може сягнути сотень тисяч гривень.

Тому екологи просять повідомити про ймовірних зловмисників, які завдали шкоди місцевій флорі.

«Якщо у мешканців є інформація стосовно ситуації, що склалася, просимо повідомити управління екології та балансоутримувача території — Залізничну районну адміністрацію», — звернулося управління екології до місцевих мешканців.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!