Прикордонна Рава-Руська ввійде до Львівського району

677

Раніше планувалось, що місто увійде до Яворівського району.

Місто Рава-Руська, що розташоване біля українсько-польського кордону та зараз є частиною Жовківського району, має стати частиною Львівського району. Таке рішення погодив Кабмін, ідеться на сайті міністерства розвитку громад,- пише Твоє місто.

Жовківський район, до якого зараз входить Рава-Руська, ліквідовують. Місто мало би увійти до Яворівського району, але, кажуть в міністерстві, громада захотіла приєднатись до Львівського району, тож уряд дослухався.

Нагадаємо, на Львівщині замість 20-ти буде лише 7 районів. Тепер нове районування мають погодити депутати Верховної Ради.

Після нового адміністративно-територіального поділу райадміністрації матимуть значно менше обов’язків і повноважень та будуть виконувати радше наглядові та рекомендаційні функції. Натомість громади на місцях отримають більше повноважень, зокрема гроші йтимуть на пряму в ОТГ, а не в район.

Функцією нових районів має стати по суті нагляд за органами місцевого самоврядування та використанням коштів держбюджету, координація роботи правоохоронних і різних контролюючих органів.

Нагадаємо, Кабмін затвердив Львівську ОТГ із Винниками та Брюховичами. До Львівської ОТГ ввійшли Львівська, Брюховицька, Винниківська, Грибовицька, Грядівська, Дублянська, Зашківська, Лисиничівська, Малехівська, Рудненська та Рясне-Руська громади. Загалом на Львівщині має бути 73 ОТГ.