Церква сьогодні допомагає людям не перетворитися на комп’ютер, – глава УГКЦ Святослав

“Мене часто запитують, де є Церква у посткоронавірусному світі. Я відповідаю: у людських стосунках”.

Ви такого ще не чули: Блаженніший Святослав співає пісню на слова Тараса Шевченка (відео)

Про це заявив предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав у розмові з головним редактором порталу ЦензорНЕТ Юрієм Бутусовим, передає Еспресо.TV.

За словами Глави УГКЦ, нові обставини змушують нас боятися іншої людини.

“Я би сказав, що сьогодні людські стосунки переживають непростий формат трансформації. Ми тепер живемо у віртуальному світі, через пандемію практикуємо спілкування онлайн. Тому ми часто не розуміємо, наскільки важливі базові мережеві суспільства, які б допомогли людині знайти своє середовище, де б вона почувалася комфортно, де б могла бути собою”, – зазначив він.

На переконання Святослава, нині християнська церква і є таким мережевим світом, мережею стосунків. Церква живе певними принципами і одне з її завдань, за словами Папи Франциска, допомогти людині залишитися людиною, не перетворитися на якийсь комп’ютер.

“Тож людські стосунки – це особливий вимір, де церква себе по-особливому проявляє. Бо церква – це спільнота. Спільність людей, які спілкуються між собою. Зміст церковного буття – скликати людей бути разом. Ми є солідарними, особливо коли потрібно фізично допомогти”, – наголосив предстоятель УГКЦ,