Picasso, Дім Легенд, Дворик забутих іграшок: легендарні місця, які втратив Львів

2516

У Львові розібрали і вивезли на смітник неформальний музей просто неба «Дворик забутих іграшок». Новина про це сколихнула мережі.

Користувачі мережі публікували світлини з уже неіснуючого дворика і ділилися спогадами про своє перебування там, передає VG Львів.

ДВОРИК ЗАБУТИХ ІГРАШОК

Как найти двор потерянных игрушек во Львове

Колоритний дворик на вулиці Князя Лева, 3 у центрі міста був популярним серед львів’ян і потрапляв у рейтинги цікавих місць Львова, про які невідомо туристам.

Зібрав незвичайну колекцію мешканець будинку Василь Глушковський для свого онука. Він поставив гойдалку, зробив пісочницю, змайстрував фонтан та прикрасив подвір’я іграшками, які приніс з дому, від родичів та друзів. Так звичайний двір перетворився на музей. Згодом у старих сервантах та на поличках розмістили забавки, неподалік поставили вазони з квітами, на стінах почепили картини. Та цього всього вже немає… Нині онукові Глушковського вже 12 років і у хлопця вже зовсім інші забавки.

ДІМ ЛЕГЕНД

У Львові закрили один з найпопулярніших серед туристів ресторан ...

Смог не пережив коронавірусу. Хоча Дім Легенд закрили для відвідувачів ще у 2019 році, проте Дракона демонтували вже під час карантину. Металевої легенди не стало наприкінці квітня.

«Будинок сажотруса та його сім’ї, де живуть львівські легенди. Сажотрус та його сім’я збирають книги про Львів у своїй бібліотеці, пильнують львівських левів, стежать за рівнем води в Полтві і рахують, чи хто не вкрав пару метрів старої австрійської бруківки. Саме тут офіційно пильнують за львівським часом, щоб годинникова стрілка не відставала і йшла точно по-львівськи. Як коли треба почистити пару коминів, то сажотрус сідає на свого трабанта, припаркованого на даху, і так обминає львівські корки. Вночі, коли сім’я засинає, легенди пильнує львівський смог з святоюрської гори», – ось так в Холдингу емоцій «!FEST» свого часу презентували популярний серед львів’ян і туристів «Дім легенд». Нині від нього залишилися лише яскраві фото і щемливі спогади.

ХІПІ-БУС

Євреї впорядкують площу Коліївщини у Львові - Львів Vgorode.ua

Від популярного арт-об’єкту, встановленого перед кав’ярнею “Меделін” на площі Коліївщини, який роками приваблював туристів і містян, нині не залишилося і сліду. Місцеві мешканці розповідають, що хіпі-бус забрав евакуатор.

Власник легендарного хіпі-буса, який роками вабив на площу Коліївщини у Львові туристів, розповів, що бус поїхав на реставрацію. Адже його потрібно почистити від іржі, облущеної фарби та відремонтувати прогнутий капот. Пообіцяли, що вісля ремонту та чистки бусик заново розмалює художниця Богдана Давидюк. Окрім того, власники обдумують ідею зробити з буса ще й літню сцену. Можливо, хіпі-бус ще «реєнкарнується», але таким, як був, вже точно не буде ніколи…

КЛУБ PICASSO

Файл:Pablo Picasso (Lviv).JPG — Вікіпедія

Після 23 років роботи у Львові закрили найстаріший нічний клуб Picasso, що на Зеленій, 88. 23-й День народження і водночас прощальний концерт заплановали на неділю, 29 березня, але через карантин він так і не відбувся.

За словами власника Picasso Романа Кравчишина, останні кілька років клуб працював не так успішно як раніше. Закінчився і договір оренди. Виданню Zaxid.net Легендарну скульптуру Пабла Пікасса, яка розташована перед входом у клуб, Кравчишин пообіцяв забрати.

ЛІВИЙ БЕРЕГ

Лівий берег фестиваль-ресторація (Левый Берег) Ресторан, Львов ...

Розташований у підвалі Львівської опери, ресторан «Львівий берег» був культовим місцем для багатьох. За легендою закладу – це був паб-музей, де у нестійкому середовищі зібрані мистецькі артефакти, які ївстигли врятувати. У кафе можна було побачити історію опери та балету від проекту Зигмунта Горголевського до вагітної богині Слави, прими Соломії Крушельницької, сценографій Лисенка чи особистих речей видатних діячів, доля яких торкнулась Оперного театру.

Проте, на початку 2019 року культове місце припинило існування. Замість “Лівого берегу” в оперному театрі відкрили Opera Underground. Заклад із концептуальними коктейлями з несподіваною подачею, наприклад, у вогнегаснику чи в моторі мотоцикла. Час диктує свої правила.