«Нове життя» вілли Бачевських: пам’ятка після реконструкції

У мережі опублікували фото відреставрованої вілли Бачевських на вул. Вітовського, 35-А, де раніше демонтували незаконну скляну прибудову.

Світлини відновленої пам’ятки опублікував у Facebook заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, – пише Львівський портал.

«Що не кажіть, але за це вартувало боротись. Вілла Бачевських нарешті ожила», – написав посадовець.

Як повідомляв Львівський портал, у конфліктній ситуації з віллою Бачевських, яка є пам’яткою архітектури, її власники і мерія Львова у лютому цього року врешті дійшли до порозуміння. Відтак почали працювати над тим, аби пам’ятка знову отримала свій автентичний вигляд. Було домовлено, що після завершення всіх робіт у будівлю зайде новий орендар, Приватбанк, який облаштує тут один із своїх офісів.

Також ми інформували, що у червні у віллі Бачевських вже відкриють відділення «ПриватБанку». При цьому новий орендар обіцяв подбати про збереження цієї історичної будівлі.

Зазначимо, раніше у віллі Бачевських хотіли відкрити ресторан.

Власником вілли Бачевських є приватне підприємство «Кас Консалтинг». Вперше за самовільні роботи на віллі його оштрафували у серпні 2018 року. Тоді за перефарбовування будівлі із бежевого у сірий колір без жодних дозволів та заміну вікон на компанію збирались накласти максимальний штраф – 170 тисяч гривень. Однак представники фірми запевнили посадовців мерії, що оформлять всі необхідні документи і перефарбують віллу у первинний колір. Тому штраф зменшили вдесятеро – до 1700 гривень. Цей штраф підприємство сплатило.

Згодом, у листопаді 2018 року, на віллі Бачевських незаконно встановили скляну прибудову. Через це міське управління охорони історичного середовища навіть зверталось у поліцію, однак жодної відповіді так і не отримало.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини