На найвищій горі Львівщини хочуть збудувати каплицю, науковці проти

Парафія ПЦУ хоче зробити найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй – місцем паломництва.

Маршрут на гору Пікуй (Фото відео) | Спорт Континент
Про це повідомляє ZAXID.net.

На найвищій горі Львівської області місцева парафія ПЦУ планує збудувати капличку та зробити вершину об’єктом паломництва. Три роки тому на горі Пікуй уже встановили невелику скульптуру Ісуса Христа. Натомість науковці уже скерували звернення до Турківської районної ради щодо недопущення реалізації будівництва каплиці.

Про ідею спорудження каплички на горі Пікуй заявив отець Іван Гайванович – парох релігійної громади ПЦУ у селі Верхнє Гусне Турківського району, що розташоване біля підніжжя Пікуя. У відео-інтерв’ю ще 30 березня священик повідомив про намір церкви найближчим часом збудувати на горі каплицю і перетворити вершину на осередок паломництва.

Будувати каплицю планують із каменю, який візьмуть зі схилів гори Пікуй, адже довезти будматеріали на гору вкрай важко.

Сільський голова села Верхнє Гусне з населенням менше 700 осіб Іван Ільницький розповів, що мешканці села підтримують плани щодо будівництва каплички на Пікую.

“На славетній горі Пікуй три роки тому поставили статую Ісуса Христа, бо перед тим поставили закарпатці вінок уквітчаний кольорами угорського прапора. На старому перевалі поставили угорці з каміння велику зірку. Потім там відкопали могили наших борців за Україну. І десь ідуть бесіди такі, що якщо ми тут нічого не зробимо, то зроблять мадяри. Поки що ніхто нічого не робив, але бесіди такі йдуть, щоб поставити капличку”, – розповів сільський голова.

Голова Турківської РДА Віталій Баб’як відзначив, що нічого не знає про проект будівництва каплички на горі Пікуй. Він зазначив, що жодних документів щодо такого будівництва не видавав і не отримував.

“До мене приходили представники церкви і показувати проект туристичного розвитку території, але про гору Пікуй ніхто нічого не говорив. Вперше чую про це”, – сказав Віталій Баб’як.

Віталій Баб’як пообіцяв з’ясувати детальнішу інформацію стосовно проекту будівництва каплиці на горі Пікуй.

Тим часом наукова спільнота уже відреагувала на ініціативу церкви щодо будівництва каплиці на Пікую. Провідний науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України Оксана Марискевич заявила, що будівництво на горі Пікуй може негативно вплинути на рідкісні і зникаючі види рослин, які збереглися на вершині гори.

Науковці також негативно відреагували на пропозицію збудувати капличку з каміння, яке розташоване на вершині гори.

“Якраз на цьому камінні і зосередженні найбільш рідкісні види рослин, які зустрічаються на тій території. З природоохоронної точки зору та здорового глузду (небезпека потрапляння блискавки), ми вважаємо, що споруджувати сакральні об’єкти такого плану як каплиці на вершинах гір недоцільно”, – зазначає Оксана Марискевич.

Інститут екології Карпат НАН України 10 червня надіслав звернення до Турківської районної ради щодо недопущення будівництва каплиці на горі Пікуй.

Нагадаємо, раніше представники університету імені Василя Стефаника заявили про початок спорудження екуменічної Хресної дороги із зупиночними станціями до обсерваторії “Білий Слон” на вершині гори Піп Іван.

Ідея спричинила обурення в соцмережах. Зокрема, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко заявив, що він “проти того, щоб паплюжити Карпати отаким невігласним вишиватництвом”.

Пізніше Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника відмовився від ідеї спорудження екуменічної Хресної дороги через реакцію соцмереж

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини