У двох областях України посилили охорону через ризик вторгнення Росії

У Херсонській і Миколаївській областях військові і правоохоронці посилили охорону об’єктів критичної інфраструктури через можливе вторгнення з боку РФ.

Про це розповів командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв, передає Укрінформ. За його словами, таких заходів було вжито для запобігання можливому вторгненню Росії з метою отримання контролю над Північно-Кримським каналом.

“Ми вже заздалегідь провели такі заходи. Ми спланували посилення охорони критично важливих об’єктів. Зокрема, це стосується і водопроводу нашої дніпровської води на тимчасово окуповані території (Північно-Кримський канал – ред.). Ми всі ці об’єкти посилили – і охорону, й оборону, а також проводимо певні контрдиверсійні і контртерористичні заходи”, – зазначив Наєв.

Він додав, що задіяні не тільки військовослужбовці, а й СБУ, Національна гвардія, поліція і розвідка.

Раніше президент фонду “Джеймстаун” Глен Говард заявив, що через літню посуху в Криму Росія може перейти до активних дій у Херсонській та Миколаївській областях. Онлайн-конференція з його виступом опублікована на сайті Центру аналізу європейської політики (CEPA).

Метою РФ може стати захоплення Північно-Кримського каналу, за допомогою якого вода потрапляла на півострів.

Говард закликав Україну стежити за ситуацією і порадив проводити на полігоні під Херсоном навчання, щоб відпрацювати реакцію на можливе вторгнення російських військ. Також він зазначив, що США повинні допомогти Україні в захисті Чорноморського регіону.

“Незважаючи на те, що Чорноморський регіон це центр посиленої конкуренції великих держав, в останні роки трансатлантичне співтовариство не приділяло пріоритетної уваги регіону. Щоб розробити всеосяжну чорноморську стратегію і проводити там більш ефективну політику, Сполученим Штатам та їхнім союзникам необхідно враховувати всі галузі національної та союзницької сили”, – йдеться на сайті CEPA.

Зі свого боку перший віцеспікер “парламенту” Криму Юхим Фікс 4 червня заявив, що потрібно забути про поставку води через Північно-Кримський канал, передають “РІА. Новини”.

“Північно-Кримський канал, який будувався за радянських часів для водопостачання півострова, виконав свою історичну місію. Сьогодні обстановка змінилася, і розраховувати на те, що київська влада відновить постачання води до Криму, не варто. Нам пора забувати про те, що Україна колись поставляла до Криму воду, і покладатися тільки на свої можливості”, – заявив він.

Замість цього він запропонував реконструювати мережі водопостачання та використовувати інші методи для подачі води.

Північно-Кримський каналПівнічно-Кримський канал

Відзначимо, що Північно-Кримський канал – одна з найбільших зрошувальних споруд колишньої СРСР, яка було побудована в 1961-1971 роках. Він брав води з Дніпра в Каховському водосховищі, що в Херсонській області, і постачав її до Криму.

До анексії канал забезпечував 85% потреб півострова в прісній воді, однак після вторгнення Росії постачання було зупинено.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!