У лісі на Долинщині в Івано-Франківську знайшли невідомі архіви УПА (фото)

820

Архіви Української повстанської армії днями віднайшли у лісі поблизу села Козаківка Долинського району. Втім, значна частина документів суттєво пошкоджена.

Натрапили на іржавий “молочний” бідон, наповнений архівними повстанськими документами, місцеві жителі, пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

Згодом сільський голова Михайло Іванів зв’язався з керівником комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Пам’ять” Василем Тимківим для вивчення історичної знахідки. Історики виїхали на Долинщину, аби забрати цінну знахідку.

За словами Тимківа, знайдений архів погано зберігся, тож поки невідомо кому саме він належав.

“За документами можна буде визначити якого року бідон, адже зазвичай на звітах УПА зазначались конкретні дати та підписи. Дослідники, які є у “Пам’яті” чи в Музеї визвольних змагань, допоможуть з’ясувати період документів”,- пояснив Тимків.

Пошуковець припускає, що на місці знахідки могла знаходитись повстанська криївка. Імовірно, поблизу закопані й інші документи. Тож працівники комунального підприємства обов’язково повернуться на Долинщину для подальшого дослідження.

“Серед українського підпілля існувала практика закопувати подібні матеріали на відстані 50-80 метрів від криївки. Цікаво було б виявити її, можливо, тоді вдасться з’ясувати, кому належати ці архіви. Відреставрувавши звіти, зможемо зрозуміти чи це рівень районного проводу українських націоналістів, чи надрайонного”, – продовжив Тимків.

Перед істориками стоїть питання не просто реставрації архівних документів, а повноцінного вивчення знахідки. Опісля архів залишать у Музеї визвольних змагань, що знаходиться на вулиці Генерала Тарнавського, 22 в Івано-Франківську.