У комісії з журналістської етики прокоментували інтерв’ю Гордона з Поклонською

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та Комісія з журналістської етики не можуть мати претензій до Дмитра Гордона щодо його інтерв’ю з колишнім «прокурором Криму» Наталією Поклонською.

Інтерв'ю Поклонської Гордону - представник Зеленського у Криму ...Про це сказала в коментарі Укрінформу заступник шеф-редактора «Детектор медіа», член Комісії з журналістської етики Світлана Остапа, передає Укрінформ.

«Гордон брав інтерв’ю дистанційно, тобто виконав свою журналістську роботу, і в даному випадку якихось норм закону не порушив. Якби він брав інтерв’ю очно, то були би питання, оскільки Поклонська перебуває у розшуку, проти неї порушено кілька проваджень, зокрема щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державної зради. По-друге, це відеоінтерв’ю розміщене на YouTube, а він українським законодавством жодним чином не регулюється. Якби це було на телеканалі, то Нацрада могла б реагувати на скарги глядачів, перевіривши, чи немає порушень українського законодавства з боку телекомпанії Щодо Комісії з журналістської етики, вона теж не може мати претензій, я не бачу, щоб Гордон в даній ситуації порушив Кодекс журналістської етики», – пояснила Остапа.

Водночас вона не виключила, що юристи, уважно переглянувши інтерв’ю, можуть у ньому “щось знайти”, але на її думку, антиукраїнських закликів з боку Гордона у ньому немає.

«Гордон весь час виправдовує і Революцію гідності, коли Поклонська каже, що це переворот. Він наголошує на анексії Криму – що вона була незаконна, що референдум був незаконний, як і все, що нині там відбувається», – зазначила експерт.

Остапа нагадала, що в історії були випадки, коли журналісти брали інтерв’ю, зокрема, у військових злочинців. Тобто, журналісти виконують свою роботу, намагаючись отримати інформацію з перших вуст.

«Звичайно, це дуже резонансне інтерв’ю, воно неоднозначне. Те, що я бачила: Гордон ставить Поклонській запитання досить гострі, хоча часто посміхається і підтакує їй, фамільярно називає її Наташа, а вона його – Діма. Трошки, це в його стилі, вихваляється. Але, в принципі, запитання він ставить гострі, зокрема кілька разів по Криму – він наполягає, що це анексія, вона не погоджується, але він все одно стверджує, що це анексія, що це не визнано іншими державами. Тобто, він має свою позицію, вона – свою, і він на її позицію не пристає. Так само, як і стосовно Майдану. Таким чином він не порушив законодавство», – вважає Остапа.

З іншого боку, за її словами, виникає запитання, чи варто було “легітимізувати” Поклонську, і у цьому контексті вона не виключає ймовірності заяв громадських організацій.

“Але тут, я вважаю, теж є певний плюс, тому що те, що наговорила в інтерв’ю на три години Поклонська, може стати в пригоді тим самим слідчим для її ж покарання”, – додала Остапа.

Водночас вона нагадала, що те, що відбувається на YouTube і взагалі в соцмережах, поки що українським законодавством не регулюється.

«Це прописано тільки в законопроєкті про медіа, який іще не дійшов до розгляду в парламенті, навіть до першого читання. Цим документом всі ці речі будуть регулюватися», – наголосила експерт.

Як повідомлялося, журналіст Дмитро Гордон 11 травня виклав у YouTube інтерв’ю з Наталією Поклонською – колишнім українським юристом, яка після початку анексії Російською Федерацією Криму перейшла на бік РФ. У березні 2014 року – жовтні 2016-го вона була «прокурором» Криму, а з жовтня 2016 року є депутатом Держдуми РФ.

В Україні проти Поклонської відкрито кілька кримінальних проваджень, зокрема, її підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та державній зраді. Вона перебуває в розшуку.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!